Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kafasına hoşgeldiniz!

Çeşit çeşit soslar ve çıtır çıtır patates kızartması eşliğinde hamburger yemeğe ne dersiniz? Ya da sandviçe doymaya? Çizgi roman sevenler, piyanodan vazgeçemeyenler... Sıkı durun, ortaya karışık bir zamanı bizi bekliyor. İşte seçenekler...

Festival kafasına hoşgeldiniz!
Serin sulardan şehir hayatına dönme vakti geldi çattı. Bir yaz daha göz açıp kapayıncaya kadar bitti.
Ama eğlence tüm hızıyla şehirde devam ediyor.
Eylül-ekim ayları bir nevi lerden festival beğen zamanı. O halde boş durmayalım festivallere bir bakalım.
Gurme festivallerde sonbaharın son kalorilerini alırken piyano festivalinde kulaklarımızın pasını atalım... Çizgi roman festivaliyle eğlenceli bir hafta sonuna dalalım...

BURGER AŞKINA!
Burgerseverler için burger yemek başlı başına bir festival. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Hellmann's Burger Fest, 23 Eylül'de başlıyor ve 2 Ekim'e kadar devam ediyor.
, Ankara ve Eskişehir'in farklı noktalarında her an burnunuza kızarmış patates kokusu gelebilir.
Midenizin sesini dinleyin ve bu lezzetli hamburgerlerden geri kalmayın.
Festival boyunca anlaşmalı sayısız mekanda indirimlerden faydalanacak ve sürpriz lezzetlerle doyacaksınız.
Festival kapsamındaki Party Weekend'te ise tematik burger standları, ünlü şeflerden workshop'lar, çıtır çıtır patates kızartması, iyi müzik ve farklı soslar sizi bekliyor.

USTALAR KAÇMAZ
Her zaman söylüyorum: Antalya'da harika şeyler oluyor. Expo'su, tema parkı ve sanat etkinlikleriyle dünyanın önemli merkezlerinden biri olma yolunda ilerliyor.
Favorim ise şüphesiz Uluslararası Piyano Festivali.
Bu yıl 17. kez düzenlenecek ve yine birbirinden usta isimlere ev sahipliği yapacak. İlk konser 21 Eylül Çarşamba akşamı. Yıldızlar geçidine sahne olacak festivalde bu yıl Zhang Zou, Manolo Carrasco, Julian Rachlin, Darrell Ang, Gökhan Aybulus ve Roberto Cominati gibi yerli ve yabancı birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Festivalin sanat yönetmenliği görevini ise orkestra şefi Gürer Aykal üstleniyor.
Hazır Antalya'ya gitmişken 7 Mehmet'te bir yemek ziyafeti çekmeyi de ihmal etmeyin.

ÇİZGİ ROMANI KİM SEVMEZ
Yeğeninin adı Logan (Wolverin) olan biri olarak ailece çizgi roman düşkünü olduğumuzu anlatmama gerek yok diye düşünüyorum. DSM Group bizim gibi çizgi roman meraklılarını bir araya getirecek bir festivale imza atmaya hazırlanıyor. 23-25 Eylül günlerinde Saint Joseph'liler Derneği Sosyal Tesisleri ve Moda Ali Saints Kilisesi'nde gerçekleşecek İstanbul Comics&Art Festival kapsamında animasyon film gösterimleri ve konserler olacak. O halde ne duruyoruz...
Doğru Kadıköy'ün yolunu tutuyoruz.

PEKİ YA MUTLULUK?
Tiyatroyu da unutmuyoruz elbette...
2011 senesinden beri devam eden Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali bu sene ilk defa bağımsız tiyatrolarla işbirliğinde gerçekleşecek.
Üstelik festivalin teması hepimizi yakından ilgilendiren bir konu: Peki ya mutluluk?
Altıdan Sonra Tiyatro, ikincikat, Talimhane Tiyatrosu, Emek Sahnesi gibi tiyatroların destek verdiği festivalde 2015-2016 sezonunda Galata Perform Oyun Yazarlığı atölyelerinde yazılan oyunlar okuma tiyatrosu olarak seyirciyle buluşacak.
Festival açılışı, Fransız Kültür Enstitüsü işbirliğinde atölye çalışmalarına katılan Fransız oyun yazarı Ronan Cheneau'nun Yamyamlar adlı metninin 29 Eylül Perşembe günü Fransız Kültür Merkezi'ndeki oyun okumasıyla gerçekleşecek.
Ayrıca, festival kapsamında Haziran 2016'da GalataPerform'un ağırladığı Amsterdamlı De Tekstsmederij kurumundan Hollandalı genç yazarların İstanbul üzerine ürettikleri oyunların da okuması yapılacak.
Ödüllü oyun yazarı Ahmet Sami Özbudak'ın Balat Projesi'nde yer alan ve Balat'ta okuması yapılacak olan sekiz kısa oyun metni de şehre ve festivale farklı bir katkı sağlayacak.
Toplamda 10 yerli yeni oyun, sekiz kısa oyun ve beş yabancı oyun okumasının yer alacağı festivalde yazarlarla söyleşiler ve etkinlikler de gerçekleştirilecek.

SANDVİÇE DOYACAKSINIZ
Sandviçe kim "Hayır" der. Herhalde kimse... O halde doğru Mövenpick Hotel İstanbul'un içindeki BarAdoX'a... Çünkü restoran 20 Eylül- 9 Ekim tarihleri arasında Sandviç Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.
Executive Şef Giovanni Terracciano ve ekibi tarafından hazırlanan menüde ızgara tavuk göğsü, sahanda yumurta, peynir ve avokadonun eşlik ettiği club sandviç, ızgara köfteli gibi onlarca farklı çeşit sandviç var.
Ekmekleri de arzunuza göre seçebiliyorsunuz. İster baget ister focaccia'dan yaptırabilirsiniz sandviçinizi.

Şikayetim var!
Balık sezonu açıldı, balıkçıların yüzü güldü. Ama restoranlarda gelen hesaplar müşteriyi güldüren cinsten değil. Balıkçılar acaba ne zaman hesabı adisyonuyla getirmeye başlayacak. Neye ne kadar verdiğimizi görmek istiyorum. Adisyon istemekten çekinmeyin hatta mutlaka talep edin.
Çocuklu mekanlarla çocuğu götürmememiz gereken mekanları artık ayırt etsek. Bir caz dinletisi sırasında çığlık çığlığa ağlayan çocuk 'doğal' değil 'anormal' karşılanır. Ustaya saygı, çevredekilere saygı diye bir şey var.
Y ve Z kuşağı her şeyi çok iyi biliyor da sakız çiğneyerek restorana gidilmeyeceğini henüz çözememiş durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festival kafasına hoşgeldiniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN