Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2017 prenseslerin yılı olacak

Elena, Moana ve Belle... Önümüzdeki aylarda bu üç prenses özellikle kız çocuklarının gözdesi olacak. Disney artık Avrupalı prenses klişelerinin dışına çıkıyor, Latin ve Pasifikli prenseslerle çocukların kalbini fethetmeye çalışıyor

Giriş Tarihi: 19.11.2016
2017 prenseslerin yılı olacak
Bilen bilir vizyona giren her çizgi film, beyaz perdeye uyarlanan her masal kahramanı o yıla damga vurur. Çocuklar birer birer o kahramanlara ait kostüm ve hediye eşyalarını almaya başlar. Doğum günü partilerinin konsepti değişir. Tabii ki bu hayal dünyasını oluşturan ve bu trendlere yön veren dev şirketler de var. Bu şirketlerden biri hepinizin tahmin edeceği üzere Marvel'i de satın aldıktan sonra daha da güçlenen Walt Disney Company... Malum yılın sonuna geldik... Gelecek yıl çocukların hatta biz yetişkinlerin hayallerini kimlerin süsleyeceğini öğrenmek için şirketin Türkiye Lisans ve Perakende Müdürü Gül Disma ile bir araya geldik. Kız çocuğu olanlara müjde, gelecek yıl tam bir prenses çılgınlığı yaşanacak. Ama daha da önemlisi bu prensesler ayakları üzerinde duran, maceracı ve lider ruhlu kızlar olduğu için kız çocukları için iyi bir rol model olacak.LATİN PRENSESİ ELENA

2016'nın son aylarında Disney Channel'da yayınlanmaya başlayan ve şimdiden küçük kızların kalbini çalan yeni bir prenses var. 2017 yılının ilk aylarında da en çok bu prensese ait kostüm ve hediyelik eşyalar popüler olacak. Yeni prensesimizin adı Elena... İsminden de belki tahmin edebileceğiniz gibi Elena bir Latin Prensesi. Sihirli asası olan ve sihirli güçleri bulunan bir prenses. Tabii ki bu yeteneğiyle yaşadığı Avalor krallığını korumak ve kötü büyücünün elinden kurtarmak da Elena'ya kalıyor. Küçük kızlar için de tam bir örnek. Tabii ki Elena tüm prensesler gibi zarif ve şefkatli. Ayrıca elindeki büyülü asasıyla çok da havalı. Ancak bunların yanı sıra onun küçüklere örnek olacak bambaşka özellikleri de var. Mesela çok iyi bir lider, cesur ve maceracı. Sorumluluk almaktan çekinmeyen Elena bir yandan bir prenses olarak alması gereken eğitimi alırken bir yandan da ülkesini kahramanca savunacak güce sahip. Elena aile değerlerine de önem veren, kız kardeşi, büyükannesi ve büyükbabası ile çok iyi geçinen bir prenses. Ayrıca tüm hayvanlarla çok iyi anlaşıyor, onlarla kolaylıkla iletişime geçebiliyor.

PASİFİK PRENSESİ MOANA
Tüm Disney prenseslerinin Avrupa kökenli olması tabii ki uzun süre eleştirilmişti. Çocuklar uzun zamandır prenseslerin farklı etnik kökenlerden gelmesini ve coğrafi olarak dünyanın bambaşka noktalarında doğmasını istiyordu. Prenses Moana bu önyargıyı tamamen ortadan kaldıracak türden. Çünkü Moana Pasifik Okyanusu'nda dünyaya gelmiş bir prenses. Pasifik Okyanusu'nun üç büyük adasından biri olan Polinezya Adası'nda doğan Moana, tabii ki diğer tüm prensesler gibi kibar ve zarif. Ancak onun en büyük özelliği maceracı ve birleştirici ruhu. Moana ile birlikte küçük çocuklar denizcilik, yelkenliler, yüzme gibi konulara ilgi göstermeye başlayacak. Moana, kendini usta bir kaşif olarak kanıtlamak ve atalarının yarım kalan arayışını tamamlamak için açık denizlere yelken açan cesur bir genç kızın hikayesi.

BELLE BEYAZ PERDEDE
Mart ayında vizyona girecek olan yeni Güzel ve Çirkin (Beauty and Beast), 1991 yılında vizyona giren çizgi filmin beyaz perde uyarlaması. Başrollerinde Emma Watson'ın oynadığı film, klasik hikayenin bir uyarlaması. Ancak bu filmin sadece çocukları değil, yetişkinleri de ne ölçüde etkileyeceğini eminim hepiniz tahmin ediyorsunuzdur. 2015 yılında vizyona giren Sindirella'yı hatırlayanlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Sindirella için o dönem Christian Louboutin'den Jimmy Choo'ya, Nicholas Kirkwood'dan Paul Andrew'a kadar birçok ünlü ayakkabı tasarımcısı ayakkabı tasarlamıştı. Karpuz kolların modaya geri dönmesinde, romantik çizgilere sahip hatta biraz daha kabarık etekli gelinliklerin yeniden popüler olmasında da bu film etkili oldu. Şimdi benzer şeyleri Güzel ve Çirkin'de de göreceğiz. Belle'in kabarık sarı tuvaleti birçok tasarımcıya ilham kaynağı olacak.

Erkek çocuklar en çok Örümcek Adam'ı seviyor
Arabalar, özellikle erkek çocukların bayıldığı bir film. 2006'da ilk filmi, 2011'de ikinci filmi vizyona giren serinin 2017 yılında yenisi vizyona girecek. Oyuncak ve hediyelik eşyası en çok satılan ikinci Disney markası olan Arabalar'ın bu yeni filmde izleyicileri bir sürpriz bekliyor. Artık karakterler arasında bir de kız araba var. Örümcek Adam temmuz ayında yeni filmiyle vizyona girecek. Bu çizgi roman karakteri, 6-14 yaş arasındaki erkeklerde en çok sevilen ve en çok ürünü satın alınan karakter. Örümcek Adam 0-5 yaş arasındaki erkek çocukları arasında en çok sevilen en çok ürünü satın alınan üçüncü karakter. 6-14 yaş aralığındaki çocuklar en çok tekstil, kırtasiye, kostüm, oyuncak, oyun ve peluş kategorilerinde ürün satın alıyorlar. 2016 yılında Spider-Man aplikasyonuIOS cihazlarında 50,123 defa; Google araçlarında 243,848 defa indirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2017 prenseslerin yılı olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN