Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süper kahraman süperstarlar

Jennifer Lawrence, Ryan Gosling, Tom Cruise... Onlar sadece star değil aynı zamanda kahraman. Kimi bir araçta sıkışan yolcuyu kurtardı, kimi yanan bir evden 90 yaşında bir kadını

Giriş Tarihi: 6.5.2017
Süper kahraman süperstarlar
Hollywood'da her yıl ortalama 200 felaket filmi çekiliyor. Senaryo malum. Ya dünyaya bir göktaşı çarpacaktır, ya bir virüs tüm insanlığı yok etmek üzeredir ya da robot istilasıyla karşı karşıya kalmışızdır. Bu büyük bütçeli filmlerde, tüm bu korkunç vaziyetlerden bir film kahramanının akılcı ve cesur hamleleriyle kurtulur, varlığını sürdürür insanoğlu. İzleyici de genellikle "Pes!" der böyle filmlerin sonunda. Oysa "Bu kadarı da olmaz!" dedirten kurtarışlar sadece filmlerde meydana gelmiyor. Yanan bir evin penceresinden atlayan küçük bir kız bir itfaiyecinin kucağına düşüyor tesadüfen ya da kaza yapan bir aracın içinde sıkışan kişiyi yoldan geçen bir arabaki yolcu kurtarabiliyor. Peki ama bu zor durumda kurtarıcı sıradan bir insan değil milyonlarca hayranı bulunan, filmlerde süperkahraman rolüne soyunan oyunculardansa. Şasırtıcı gelebilir ama beyazperdenin ünlü oyuncuları şans eseri birilerinin kurtarıcı meleği olmuş. Kimler mi? İste süperstar kurtarıcılar... DERLEYEN: Ceren Arseven

KATE WINSLET
Titanic filmindeki performansıyla akıllarımıza kazınan Winslet 2011 Ağustos'unda Karayipler'de kaldığı bir villada yangın çıkınca panik olmak yerine soğukkanlılığını korudu ve filmleri aratmayan bir kahramanlığa soyundu. Kaldığı evin sahibinin 90 yaşındaki annesini alevlerden çıkardı ve yaşlı kadının hayatını kurtardı.

TOM CRUISE
1996'da Cruise bir arabanın çarpıp kaçtığı bir adamı hastaneye yetiştirdi ve 7 bin dolarlık masraflarını ödedi. Aynı yıl bir galada kalabalıkta sıkışan bir çocuğu polisin kurtarmasını sağladı ve ona imzalı fotoğrafını verdi.

TAYLOR SWIFT
Mayıs 2015'te bir konser çıkışı Swift'in üç hayranı kaza yapıp arabada sıkıştı. Telefonlarına ulaşamayan kızlar kollarındaki ışıklı bantlar sayesinde bir aracın dikkatini çekmeyi başardı. Tesadüf o ki yoldan geçen Swift'in aracıydı. Kızlar Swift ve yanındakiler tarafından kurtarıldı.

RYAN GOSLING
New York'ta bir araba kazasından kadın bir yazarı kurtaran ünlü oyuncu kazanın gerçekleştiği yola atlayarak kadını arabanın önünden çekmiş.

JENNIFER LAWRENCE
Hunger Games filminin yıldızı, Santa Monica'daki evinin önünde fenalaşarak yere düşen genç bir kadına ilk yardım uyguladı. Ardından 911'i arayan ünlü oyuncu kadın hastaneye kaldırılıncaya kadar yanından bir dakika bile ayrılmadı.

HARRISON FORD
Helikopter pilotu olan Ford, ölüme yaklaşmış durumdaki birkaç kişiyi helikopterle kurtardığı gibi, Haiti depreminde de bölgeye yardım taşınmasına yardımcı oldu.

SOFIA VERGARA
Yılbaşı akşamı bir otelin kapısında bir kadının kendinden geçtiğini gören Vergara kadının kurtarılmasına yardım edip ambulans gelinceye kadar da başında bekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper kahraman süperstarlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN