Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Heyecanınız cebinizi boşaltmasın

İlk bebeğinizi bekliyorsanız popüler paylaşımlara kapılıp kendinizi gereksiz bir alışverişin içinde bulabilirsiniz. Tecrübelere kulak verin, evinizi gereksiz şeylerle doldurup çok para harcamayın

Heyecanınız cebinizi boşaltmasın
Hamileyken aç gözlülük yapıp dolabımı kıyafetlerle doldurmuştum. Öyle çeşit falan da yoktu, rahat bulduğum bir pantolonun yedi renginden de almıştım. Siyah renk ise kurtarıcı olduğu için hem etek hem elbise edinmiştim. Şimdi ise yoğun tempoda eriyip bitmiş eskisinden de zayıf bir kadın olarak, tüm bunları nereye koyacağımı düşünüyorum. Muhtemelen, hamile arkada��larıma hediye edeceğim.
Benden size tavsiye, öyle çeşit çeşit giyerim, şunla şu pozu veririm bunla şu düğüne giderim diye düşünmeyin. Ruh haliniz genelde sadece rahatlıktan yana oluyor, bir pantolon ve tişörtle idare ediyorsunuz. Demem o ki, açgözlülük yapmayın, sonradan işinize yaramayacak kıyafetlere boşa para harcamayın.

LOHUSALIK TUZAĞI
Doğum için hastane alışverişi yaparken bu çılgınlığa ben de yenik düşmüştüm. Doğuma giderken ayrı, doğumdan sonra ayrı giymek için pek çok şey almıştım. Lohusa çantası denen şey baştan sona tuzak. Aldığım o dantelli, süslü geceliği hiç giymedim. Giyenler de sadece fotoğraf çekiminde giyiyor anladığım kadarıyla. Zaten ağrılarınız oluyor, bebek emziriyorsunuz ruh haliniz karmakarışık. Yine tek isteğiniz rahat ve pratik olmak.

BEBEK ÇANTASINI ABARTMAYIN
Bebek çantası için çok öneri var. Ben de en afillisinden bir çanta hazırladım. En çok işe yarayanlar, çıtçıtlı badiler. Bolca alın. Ama bebeğinizin ilk aylarda hızlı büyüyeceğinizi gözönünde bulundurun. Yenidoğan zıbınlarını sadece birkez giydirebiliyorsunuz.
Bebeğinizin gelişimi hamileliğinizde normal gidiyorsa bu bedenden uzak durun. Sağdan soldan çıtçıtlanan artist zıbınlardan ise nefret ettim. Onun yerine pratik alt-üst kıyafetleri tercih edin. Hoşunuza giden modelleri altı ay ve sonrası için düşünün ve ona uygun alın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Heyecanınız cebinizi boşaltmasın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN