Bebekler sıcaktan erimesin

Bebekler sıcaktan erimesin
Çöl sıcakları dedikleri bu olsa gerek. Resmen gün içinde eriyoruz. Bir tek biz mi, bebeklerimiz de huzursuz. Özellikle Eylül gibi sıcağı hiç sevmeyen bir çocuğunuz varsa işiniz daha da zor. Biz annelerin kafası da karışık. Pencereleri açsak cereyan yapıyor. Ya miniğimiz hasta olursa! Açmasak sıcaktan boğulacağız. Klimadan medet ummak ne kadar doğru, ya o da hasta ederse... Off ne yapsak doğru olur, kafamıza güneş geçmese bu sorular geçiyor. Basit görünüp yaşarken pek zor olan bu soruya doğru cevapları aradım. İşte bebeğimizi hasta etmeden sıcaklarla mücadele etmenin yolları...
Odaları serin tutuyoruz. Bunun için sık sık havalandırıyoruz.
Evdeki bütün pencere ve kapıları açmıyoruz. Bu kısa yoldan ferahlık sağlayabilir ama cereyan da yapabilir. En iyi yol açık bir cam. Camı açıp odanın kapısını kapatmak gerek.
Klima üstlerine esmeyecek şekilde kullanılabilir.
Bebeğinizi sarıp sarmalamayın. Tek kat bir body giydirmek yeterli.
Sık sık banyo yaptırmak pişik ve isilikler için ferahlatıcı bir çözüm.
Bebekleri sık sık emzirmek, katı gıda alanlara ise bol su vermek en güzeli.

PAYLAŞARAK UMUT OLDUK
Sosyal medyada paylaşımları son dönemin en tartışılan konuları arasında. Hatta mahkemelere delil olarak gösterilen paylaşımlar bile var. Genelde kötü eleştirilere maruz kalan bu teknolojik platformun suçu yok tabii ki, suç onu kötü niyet için kullanan insanlarda. Bu sefer iyilik elimizdeki küçük ekranlarda büyüyüp nasıl da kocaman bir umuda dönüştü. Bu umudun adının Kartal bebek olduğunu çoğunuz anladınız bile. Kartal, sadece 10 aylık. Bu kısa ömründe büyük bir hastalıkla mücadele ediyor. Tek çaresi kalp nakli. Masrafı ise 1.099.000 euro. İşte bu yazması bile uzun olan rakam sosyal medya sayesinde, 24 saat dolmadan toplandı. Kartal'ın annesi @muzisyenanne'nin paylaşımı milyonlara ulaştı ve damlaya damlaya göl oldu. Üstelik sadece para değildi toplanan, her yürek derinden dua etti Kartal için. Teknolojinin iyilik için kullanılması ne güzeldi. Birlik olabilmek, yaşatmak için beraber olabilmek ne güzeldi. Kartal bebek, ülke olarak da nasıl el ele tutuşup aynı paydada toplanabileceğimizi bize gösterdi. Şimdi sıra kalp naklinde. Eminim, Kartal annesinin kucağında bize gülümseyerek el sallayacak. Biz de başka yüreklere umut olmak için birlik olacağız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebekler sıcaktan erimesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN