Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Yaptığım işin mucizesine aşığım

Kendi şarkılarını yazıp besteleyip söylüyor . Müzikte bu şekilde ilerlediğinde onu kimsenin yıkamayacağına inanıyor. Şarkılarını binlerce kişiyle söylemek onu çok mutlu ediyor. “Şarkıcılık uğruna her şeyi yaparım” diyor

Cem Belevi: Yaptığım işin mucizesine aşığım

Mutlu bir ailede büyüdüm. O dönem mutlu şarkılar yaptım, diyor. Sevdiklerinden uzak kalıp özlediğinde, yokluklarına alışamadığında ise duygularını Alışamıyorum'un sözleriyle dile getirmiş. Ondan uzaklaşanlar, uzakta kalanlar ise son single'ı Yedi Düvel'in sözlerine ilham vermiş...
Hayattan beslenerek şarkı sözü yazan bir şarkıcı Cem Belevi. Çıkardığı single'ları sonbaharda albümle taçlandırmayı planlıyor.
Aynı zamanda oyunculuk yaptığı için hayranı çok. Ama bu ilgiye ters orantılı olarak fazlasıyla mütevazı.
O meşhur gülümsemesini de unutmamalı. Sorularımızla onu bunalttığımız anlarda bile yüzünden eksik etmiyor.

- "Ben şarkı söylemeliyim" dediğiniz ilk anı hatırlıyor musunuz?
- Yedi yaşında piyanoya başladığımda duyduğum her şeyi çalabildiğimi fark ettim. 14-15 yaşlarında gitara geçtiğimde de besteler yapmaya başladım. Şarkı söylemek istediğimi de o dönem anladım.- Çok sevdiğiniz bir şarkıyla karşılaştığınızda ne hissediyorsunuz?
- "Keşke bu şarkıyı ben yazsaydım" diyorum. Kendimi yazdığım şarkılarla ifade ettiğim için, "Ne güzel ifade etmiş" hissine kapılabiliyorum.

- Son dönemde bunu hissettiğiniz bir şarkı oldu mu?
- Eskisi kadar sık yaşamıyorum bu hissi. Açıkcası müziği bile eskisi kadar severek dinleyemiyorum. Artık aranjenin formuna, bestenin yapısına, sözlere bakıyorum. Tekniğinde çok fazla boğuluyorum. Daha profesyonel yaklaşıyorum müziğe.

- İlk ne zaman sahneye çıktınız?
- İzmir Fatih Koleji'nde korodayken keşfedildim. İlk sahneye çıktığımda kendi bestemi söylemiştim. Yazdığın şarkıyı insanların da söylediğini görmek muhteşemdi. Okulda birkaç kişi ile başladı, iki gün önce Belçika'da binlerce kişi söylüyordu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Belevi: Yaptığım işin mucizesine aşığım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN