Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizimkisi bir istikrar hikayesi

Moda blogger’ı olarak başlayan serüvenleri bambaşka bir boyut kazandı. ve gözlerini yurt dışına çevirdi

Bizimkisi bir istikrar hikayesi

Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün'ün yolu 2009 yılında moda tasarımı okurken kesişti. 2011 yılında kendi markaları Mybestfriends'i kurdular. Bir yandan blogları Moda Tutkusu'nda kombinlerini paylaştılar bir yandan markalarını sağlamlaştırdılar. Şu an Instagram hesaplarından kombinlerini takip edip bir yandan da farklı markalarla yaptıkları işbirliklerini görebiliyorsunuz. Mybestfriends ise Brandroom ve Harvey Nichols'ta, Nişantaşı'ndaki tasarım butiklerinde ve internette modaseverlerle buluşuyor. Biz bu iki genç tasarımcıyla 17 Aralık'ta Raffles Hotel'de düzenleyecekleri Iconics isimli yılbaşı etkinlikleri vesilesiyle bir araya geldik. Onlarla hem blog yazarak başlayan moda serüvenlerini, hem tasarımcı kimliklerini ve yeni hayallerini konuştuk.

- Blog yazarak başlayan ve kendi markasını oturtan bir elin parmağını geçmeyen isimler arasındasınız. O günlerde şu anların hayalini kuruyor muydunuz?
- Çok mutluyuz. Yavaş yavaş büyüdük. Risk almadan. Minik adımlarla ilerledik. İçimize sine sine yaptık her şeyi. İniş olmadan hep ileriye doğru gidiyoruz.

- Kaderinizin değiştiği anlar oldu mu?
- Bizimkisi tam bir çalışarak, emek vererek ortaya çıkan bir başarı hikayesi. Hep hazırlandık, çalıştık ve ileriye baktık. Bir sene sonra bir basamak atladık, istikrarlıydık.

- Gelecek için neler planlıyorsunuz?
- Yurt dışında olmayı hedefliyoruz. Beş sene sonra bir noktada bir mağazamız olacak. En yakın gelecekte de Moda Tutkusu ismiyle bir alışveriş sitesi kurmayı planlıyoruz.- Blog yazarak başladınız, şimdi Instagram üzerinden paylaşıyorsunuz kombinlerinizi... O kadar çok insan elendi ki... Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
- Biz blog yazmaya başladık ama kısa sürede o mecrada da fotoğraflarla kendimizi ifade etmeye başlamıştık. Sonrasında da dediğiniz gibi Instagram geldi. İnsanlar bizden ilham alıyor, markalarla işbirlikleri yapıyoruz. O kısım bizim artık hobimiz gibi oldu.


- Sizin markanızın yüzü kim?
- Markamızı giyen her bir kadın tabii ki bizim yüzümüz. Ama Burcu Esmersoy'a inanılmaz yakışıyor.

- Artık Türk tasarımcısının daha çok kıymetini biliyoruz, siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
- "Para vereceksem yabancı markaya veririm" denilen günler çok geride kaldı. Biz Türk tasarımcılarından keyifle alışveriş yapıyoruz. Artık markalaşıyor tasarımcılar. Türkiye'den çok çok iyi modacılar çıkacak. Dünyaca tanınan tasarımcılarımız olacak.

- Herkes dijital platformlarda kendisini göstermek istiyor, bu işin sonu ne olacak?
- Herkes yapsın. Herkes denesin. İnşallah herkesin hikayesi bizimkisi gibi olur.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizimkisi bir istikrar hikayesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN