Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PAÜ’de Türkiye’nin İlk Arkeoloji Enstitüsü Kuruldu

Giriş Tarihi: 10.3.2015 15:49 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Türkiye’de arkeoloji alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi verecek olan ilk enstitü, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) bünyesinde kuruldu.
PAÜ Arkeoloji Enstitüsü kurulmasına ilişkin Bakanlar Kurulu’nun 2015/7309 sayılı kararı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazete’nin 9 Mart 2015 Pazartesi tarihli ve 29290 sayılı nüshası ile yayımlandı. Pamukkale Üniversitesi bünyesinde kurulan Arkeoloji Enstitüsü’nün önümüzdeki akademik yıldan itibaren açılacağı, Türkiye’de bu dalda çalışma yapacak olan bilim insanlarının burada yüksek lisans ve doktora yapma imkanı bulacakları kaydedildi.
Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağcı yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ilk Arkeoloji Enstitüsü’nün PAÜ bünyesinde ’de kurulmasına öncülük eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye teşekkür etti. Bağcı, PAÜ olarak son zamanlarda yaptıkları çalışmalarla hep ilkleri başardıklarını, Pamukkale Üniversitesi’nin ve Denizli’nin yeni açılacak olan Arkeoloji Enstitüsü için en uygun mekan ve coğrafi şartlara sahip olduğunu, bu koşulların bu alanda bilim insanı olarak çalışma yapmak isteyen kişiler için büyük bir şans ve ayrıcalık olacağını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PAÜ’de Türkiye’nin İlk Arkeoloji Enstitüsü Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN