Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Zolan’dan Dünya Su Günü Açıklaması

Giriş Tarihi: 20.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Başkan Zolan’dan Dünya Su Günü Açıklaması
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, suyun gelecek nesillere de sağlıklı bir şekilde aktarılmasının herkesin ortak görevi olması gerektiğini bildirdi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, dünyada giderek büyüyen temiz su sorununa dikkat çekmek, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması, bu konuda somut adımlar atılmasının teşvik edilmesi amacıyla kutlanan 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, Dünyada bitmez tükenmez gibi görünen su kaynaklarının bilinçsiz kullanım ve kirlilik nedeniyle azaldığını belirtti.
Başkan Zolan açıklamasında, "Su, bir haktır ve her bireyin temiz suya erişme hakkı vardır. Su yalnızca kuraklık olduğunda akla gelmemelidir. Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) olarak hedefimiz, mevcut su kaynaklarımızı daha uzun süre kullanmayı ve gelecek kuşaklarımızın da bugün olduğu gibi musluktan su içebilmesini sağlayabilmektir. Günümüzde suyun önemi daha belirgin olarak hissedilmektedir. Su kaynaklarının korunması, verimli biçimde kullanımının sağlanması, su kirliliğinin önlenmesi en büyük amacımızdır. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bunun için dev projeler üretiyoruz. Daha temiz su tüketimi ve su israfının önlenmesi adına şehrimizin alt yapısının büyük bir bölümünü yeniledik ve bu yönde çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerine yer verdi.
Suyun korunması, israfının önüne geçilmesi gibi konularda yerel yönetimlerin olduğu kadar, vatandaşlara da büyük görevler düştüğünü kaydeden Başkan Zolan, su varsa hayat olduğunu hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Zolan’dan Dünya Su Günü Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN