Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otistik Çocuklara Özel Yapılan Okulda Sona Geliniyor

Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Otistik Çocuklara Özel Yapılan Okulda Sona Geliniyor
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Adalet Mahallesi’nde özel proje olarak yapımına başlanılan Dentaş Otistik Çocuklar Özel Eğitim Uygulama Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.
Tamamı hayırsever tarafından yaptırılacak özel eğitim uygulama merkezinin inşaatını iş adamları M. Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu ile birlikte gezen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, "Hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan merkezimiz tamamlandığında 120 öğrenci kapasiteli büyük bir kompleks olacak. Özel proje olarak tasarlanan okulumuz 10 bin metrekare bir arsa üzerinde kurulu ülkemizin en büyük otistik çocuklar özel eğitim uygulama merkezleri arasında yerini alacak. 2015 yılının Ağustos ayında inşaat bitecek ve yaklaşık 2 milyon 500 bin Türk Lirasına mal olacak. Okulun tamamı hayırseverlerimiz tarafından yaptırılıyor. Yeni okulumuz, özel çocuklarımızın topluma kazandırılmasında ve onların eğitimlerini en iyi şekilde almaları için gücümüze güç katacak. Denizli özel eğitim alanında örnek illerin başında geliyor. Buradan tüm hayırseverlerimize minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum" dedi.
İnşaatı alanını gezen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever iş adamları M. Ali Abalıoğlu ve İsmet Abalıoğlu, projeyi yürüten mimar ve mühendislerden yapım aşamaları hakkında bilgiler aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otistik Çocuklara Özel Yapılan Okulda Sona Geliniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN