Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Şehit Savcı İçin Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Denizli’de Şehit Savcı İçin Fidan Dikildi
Pamukkale Belediyesi, İstanbul’da şehit edilen Mehmet Selim Kiraz adına ’de fidan dikti.
Pamukkale Belediyesi Hatıra Ormanı fidan dikim törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru,Ak Parti İl Başkanı Şahin Tin, Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Selim Arkan, Veli Demir, Fahrettin Göksu, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Türkiye’de yüzde 70’lik alanda azdan çoğa doğru erozyon yaşandığını belirten Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, “Erozyona karşı ağaçlandırma çalışmaları çok önemli. Bu kapsamda erozyona karşı ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Bu kanunla tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, bütün tüzel kişiliğe sahip kurumlara ağaçlandırma yapabilme yetkisi verildi. Çevreye duyarlılığı ile de öne çıkan Pamukkale Belediye Başkanlığımızın da talebi üzerine bugün bin kadar fidanımızı belediye adına oluşturulan bu hatıra ormanına dikmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.
Pamukkale Belediyesi Hatıra Ormanı’nda fidanları toprakla buluşturmak için bir araya gelindiğini aktaran Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, “Daha önce mermer ocağı olan bu alanda fidanlarımızı toprakla buluşturarak, yeşil doku oluşturmak, ormanlarımızın yaşatılmasına katkı koymanın hep birlikte hazzını yaşıyoruz. Şükürler olsun ki, Denizli’nin yüzde 50’ye yakını ormanlık alan. Ormanlık alanda anlamında zengin bir şehiriz. Yeşil dokuyu, ormanlarımızı korumak adına, gelecek nesillere yaşayabilecekleri bir çevre bırakmak adına 1 hektarı bulan bu alanda bir hatıra ormanı oluşturmanın mutluluğu içindeyiz. Çevreci bir belediyeyiz. Ağaca, ormana, yeşile olan duyarlılığımızı bir kez daha buradan dile getirmek istiyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, “Fidanları toprakla buluşturacağımız, Pamukkale Belediyesi Hatıra Ormanı’nı oluşturacağımız bugünde, bu imkanı bize sunan her kuruma ve şahsa teşekkür ediyorum. Bizlerin tek derdi, bu ülkeyi daha temiz, daha yaşanabilir, güzel bir ülke haline getirmek. O şer güçlerin yapmış olduğu olumsuzlukları artık elimizin tersiyle iteceğiz. Böyle güzel işlerde bir araya geleceğiz. Ben tekrar burada bir fidan diken, bu ormanı oluşturmaya katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Gelecek nesillere yaşanabilir, daha güzel bir şehir, ülke bırakmak için gayret edeceğiz” dedi.
ŞEHİT KİRAZ İÇİN FİDAN
Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte fidanları toprakla buluşturdu.
Başkan Gürlesin, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adını bu ormanda yaşatacak bir de fidan dikti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli’de Şehit Savcı İçin Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN