Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 27.4.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 17:02
Denizli Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Hazırlanıyor
Dünyadaki 190 ülkede 600 milyon kişiye ulaşması beklenen organizasyon kapsamında, 30 Nisan’da Muğla-Pamukkale etabı, 1 Mayıs’ta ise -Selçuk etabı yapılacak.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bu yıl 51’incisi düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Denizli ayağı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıya Başkan Zolan’ın yanı sıra Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ve Denizli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu katıldı. İbanoğlu, 3 yıl aradan sonra özlemini çektikleri Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun tekrar Denizli’de olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin 3 yıl aradan sonra Pamukkale ve Denizli’nin Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na dahil edilmesinin büyük bir mutluluk olduğunu söyledi. Organizasyonun 21 kanalda 183 saat yayınlanacağını, dünyada 190 ülkeye 14 ayrı dilde ulaşacağını kaydeden Başkan Gürlesin, "Böyle bir organizasyonda Pamukkale ve Denizli’nin olması tabi bizler açısından büyük önem arz ediyor. Böyle organizasyonlar ülkenin, ilin ve ilçenin tanıtımı açısından bulunmaz büyük bir nimet" diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, "Denizlimizin pozitif anlamda tanıtımını, değerlerini gösterir olacağız. Aynı zamanda anlatımlarla da Denizlimizin değerleriyle ilgili güzellikleriyle ilgili bir çok metinler, bilgiler yer alacak. Denizli tanıtılacak. Bundan dolayı biz bu işin olması konusunda çok gayret sarf ettik. Sayın Bakanımız, Valimiz, Pamukkale Belediye Başkanımız çok emek sarf etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı bir şekilde geçer" dedi. Organizasyonla bisiklet sporunun öne çıkmasının da ayrı bir güzellik olduğuna değinen Başkan Zolan, "İnşallah Denizli’deki bisiklet alışkanlığını da artırmış olacağız" diye konuştu. 30 Nisan’da Muğla -Pamukkale etabının olacağını anlatan Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Ben öncelikle tüm Denizlili hemşehrilerimizi 30 Nisan’da saat 14.30’da Pamukkale girişindeki varış noktasına bekliyorum. Orada Denizlimizin o güzelliğini hep beraber yaşamak istiyoruz. Bizler orada olacağız. İkinci etap ise 1 Mayıs günü saat 11.30’de Delikliçınar Meydanı’nda olacak ve start vereceğiz. Orada da tüm Denizlilileri bekliyoruz. İnşallah güzel ve başarılı bir şekilde geçecek."
Organizasyonun güzelliklerinin yanında bazı yollarda kısmi aksamaların olabileceğini belirten Başkan Zolan, "Güzergahta kısmi ve saatlik yol kapatmaları olacak. Bunlarla ilgili duyurular yapılacak. Şimdiden vatandaşımızın hoşgörülerine sığınıyoruz. Sonuçta Denizlimizin tanıtımı ve güzelliklerinin ortaya çıkması için bu tür faaliyetlere katılıyoruz. İnşallah vatandaşlarımız en az sıkıntı çekerek bu güzelliği hep beraber doyasıya yaşamak istiyoruz. Denizli güzelliğiyle tüm dünyaya kendini sunmuş olacak. Denizli dünyada bilinirlik anlamında daha da ileri doğru gidecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizli Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN