Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hisarköy Ve Kabaağaç’ın İçme Suyu Sorunu Giderildi

Giriş Tarihi: 5.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Hisarköy Ve Kabaağaç’ın İçme Suyu Sorunu Giderildi
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy’ün Hisarköy ve Kabaağaç Mahallesi’ndeki içme suyu sorununu giderdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü, Sarayköy ilçesi Hisarköy ve Kabaaağaç mahallelerinde yaşanan içme suyu sorununu çözdü. DESKİ Genel Müdürlüğü, Hisarköy Mahallesi’nin yeni yerleşimlerin bulunduğu Yeni Hisarköy mevkindeki hanelerin içme suyu sorununu çözmek için yaptığı çalışma kapsamında, bölgeye bin 700 metre içme suyu hattı döşedi. Hisarköy Mahallesi’nin içme suyu ana şebeke hattından Yeni Hisar mevkine döşenen hat ile bölgedeki vatandaşların içme suyu sorunu çözüldü.
Sarayköy ilçesi Kabaağaç Mahallesi’nde ise içme suyunun yetersiz ve niteliksiz olduğunu tespit eden DESKİ, mevcut içme suyu kuyusunu iptal etti. Kabaağaç’ın daha sağlıklı ve yeterli suya ulaşması için yedek sondaj kuyusunu devreye sokarak, burada yol açma çalışması gerçekleştiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, mahallenin deposuna 800 metre içme suyu hattı döşedi. İçme suyu deposunun tadilat ve temizliğinin yapıldığı, ayrıca yedek sondaj kuyusunun pompasının da aktif hale getirildiği çalışma ile Kabaağaç’ın yeterli ve nitelikli içme suyuna kavuştuğu işaret edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hisarköy Ve Kabaağaç’ın İçme Suyu Sorunu Giderildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN