Başkanın Desteği İle 16 Yaşındaki Oğuzhan Artık Yürüyebilecek

Giriş Tarihi: 18.5.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 13:49
’nin Pamukkale ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, yürüyemeyen 16 yaşındaki spastik engelli Oğuzhan Akgün’ün ameliyat olmasını sağladı.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, iki hafta önce belediye çalışmalarını yerinde incelemek ve halkla buluşmak için gittiği Yeniköy Mahallesi’nde bir yardım talebi aldı. Anne Birgül Akgün, 16 yaşındaki spastik engelli oğlu Oğuzhan Akgün’ün yıllardır ayak kaslarındaki kısalık ve gerginlik nedeniyle yatağa mahkum yaşadığını ancak cerrahi operasyonla yürüyebileceğini söyledi.
Efort Ortepedi Tıp Merkezi’nde kapsamlı bir muayene ve tetkikler sonrası ayak kaslarında kısalık ve gerginlik tespit edilen Oğuzhan, Başkan Gürlesin’in desteğiyle ayağından başarılı bir operasyonla ameliyat edildi. Ameliyat sonrası hastanede Oğuzhan’ı ziyaret eden Başkan Gürlesin, hem Oğuzhan’a hem ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti. Oğuzhan ile yakından ilgilenen Başkan Gürlesin, ameliyatı gerçekleştiren Op. Dr. Fatih Tonkaz’dan bilgi aldı. Oğuzhan’ın başarılı bir ameliyat geçirdiğini aktaran Dr. Tonkaz, 1,5 ay sonra alçıların çıkartılacağını ve fizik-tedaviyle birlikte Oğuzhan’ın yürümeye başlayacağını müjdeledi.
Oğlunun artık yürüyeceğini bilmenin kendisini dünyanın en mutlu insanını yaptığını aktaran anne Birgül Akgün, tüm desteklerinden dolayı Başkan Gürlesin’e teşekkür ederek, "Oğluma ve bize yeni bir umut ve dünya verdiniz. Oğuzhan artık yürüyebilecek. Bundan öte bir beklentim zaten yoktu. Bunu da sağlayan Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin’den Allah razı olsun" dedi.
Oğuzhan’ın yürüyecek olmasının kendisini de çok mutlu ettiğini aktaran Başkan Gürlesin ise, "Mahalle ziyaretimizde Oğuzhan’ın durumunu öğrendik. Cerrahi bir operasyonla yürüme şansı olduğunu öğrendiğimiz Oğuzhan için hemen harekete geçtik. Bugün geldiğimiz noktada Oğuzhan başarılı bir ameliyat geçirdi. İnşallah kısa zamanda da yürüyecek. Hastane odasında Oğuzhan’ın ve ailesinin mutluluğunu görmek bizleri daha da mutlu etti. Oğuzhan çocuğumuzda olduğu gibi engellilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Ellerinden tutarak destek olmaya gayret gösteriyoruz. Engelleri aşmak noktasında desteklerimiz sürecek" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanın Desteği İle 16 Yaşındaki Oğuzhan Artık Yürüyebilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN