Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukat Ercan Ezgin Aday Adaylığını Açıkladı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:38
Avukat Ercan Ezgin Aday Adaylığını Açıkladı
Çözüm-Der Genel Başkanı avukat Ercan Ezgin, AK Parti’den Milletvekili aday adaylığını açıklayarak, resmi başvurusunu yaptı.
Başvurusu öncesinde açıklamalarda bulunan Ezgin, AK Parti’nin başarısı için bütün seçimlerde hem teşkilatlarda hem de sahada mücadele ettiklerini söyledi. Ezgin, "Diyarbakır halkı ile iç içe gönül gönüle olduk. Diyarbakır’da doğdum ve burada büyüdüm ve halen de buradayım. Diyarbakır’ı ve Diyarbakırlıyı iyi tanırım, sıkıntılarını ve sevinçlerini iyi bilirim. En kötü zamanlarda dahi burada oldum. Teşkilatlardan geldim ve partimizin birçok kademesinde görev aldım. Teşkilatların, kadın kollarının ve gençlik kollarının bu zor ortamda taktire şayan emeğini ve yaşadıkları sıkıntıları içinden geldiğim için iyi bilirim. Şunu net bir şekilde belirtiyorum ve söz veriyorum. Rabbim nasip ederse ve seçilirsem teşkilatlarım, benim akrabalarım ve dostlarım olacaktır. Onların bütün sıkıntılarıyla samimi ve bıkmadan ilgileneceğim. Büro veya ofis tutmayacağım. Benim bürolarım parti binaları olacaktır ve teşkilatlarla iç içe olacağım" dedi.
"HALKIN VE PARTİNİN MENFAATLERİNİ GÖZETTİK"
Her soruna duyarlı olmaya çalıştığını anlatan Ezgin, “Çözüm sürecine ‘göz bebeğimiz’ dedik. Destek olmamız, doğu ve batıdaki bütün insanların aynı barış havasını teneffüs etmesi, Çanakkale savaşında omuz omuza vermiş dedelerimizin o ruhunu yeniden tesis etme ve çözüme katkı sunmak için batıdaki Türk kardeşlerimizle çözümün ilk derneği olan ve kısa zamanda birçok güzel çalışmaya imza atan Çözüm-Der’i kurduk. Elektriklerimiz kesildi çıktık ortaya tepkilerimizi gösterdik. Kutsallarımıza hakaret edildi kabullenmedik, davalar açtık. Teşkilattaki dava arkadaşlarımız karakollara düştü haksız bir şekilde en kötü günlerinde yanlarında olduk. Yani şahsi menfaatimiz değil, halkın ve partimizin menfaatini gözettik" diye konuştu.
Geçmişte de aday adayı olduğunu ancak listelerde yer alamadığını aktaran Ezgin, "Küsüp kaçmadık. Partimize sandık başında dahi nöbet tutarak, destek olduk. Yani dürüst, şeffaf, adaletli ve ilkeli bir siyaset amaçladık. Süreç hassas ve kritik. Bizim de elimizi taşın altına koymamız lazım. Bir hukukçu olarak yeni Türkiye, yeni anayasa ve çözüm sürecine katkımızın olması lazım. Biz de bu yola baş koyduk ve sizlerin desteğiyle de Allah’ın izniyle aday olmaya karar verdik" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukat Ercan Ezgin Aday Adaylığını Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN