Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede Zımba Zarf Olmadığı İçin Rapor Verilmedi İddiası

Giriş Tarihi: 19.2.2015 21:28
’ın Ergani İlçe Devlet Hastanesi’nde sağlık raporu almaya gelen bir hastanın, zarf ve zımba matbuu evrak olmadığı gerekçesiyle 4 gün sonrasına gün verilerek geri çevrildiği iddia edildi.
İddiaya göre, Sağlık sorunları gerekçesiyle sağlık heyet raporu almak için gittiği Devlet Hastanesi’nde hafta içi 4 gün boyunca poliklinikleri tek tek dolaşarak muayene olan Hadice Karahan (79), son olarak nöroloji polikliniğinden psikologa sevk edilerek burada muayene oldu. Muayene sonrasında birçok hasta gibi sağlık raporu almayı bekleyen Karahan’a, psikolog Neslihan Akçer tarafından, hastanede sağlık raporunu içine bırakacak zımba ve zarf matbuu evrakı bulunmadığı gerekçesiyle sağlık raporunun 4 gün sonra verileceğinin söylendiği iddia edildi.
Bunun üzerine poliklinik önünde bekleyen hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Hasta yakını Selahattin Karahan, 79 yaşındaki annesinin sağlık raporu alabilmek için günlerdir hastane köşelerinde kapı kapı dolaştığını belirterek, "Yaşadığımız durum trajik komik bir durumdur. Koskoca hastanede nasıl olur da zarf veya zımba gibi matbu evrak olmadığı ileri sürülerek hastalar mağdur edilir. Annemi Eğil ilçesinden muayene için Ergani’ye getirerek günlerdir hasta haliyle poliklinik poliklinik dolaştırıyorum. Psikolog bayanın bize uyguladığı muamele insanlık dışıdır. Gereğinin yapılması için İlçe Kaymakamlığı’na şikayette bulundum. Yetkililerin bu duruma biran önce çözüm bularak hastaların mağduriyetlerinin giderilmesini istiyorum” dedi.
Yaşanan olayla ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Ethem Bahri Anlı ise, meydana gelen olayın tamamen doktorun kendi inisiyatifi ile gerçekleştiğini belirterek, idari anlamda gerekenin yapılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede Zımba Zarf Olmadığı İçin Rapor Verilmedi İddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN