Süryani Liderden Akar’a Ziyaret

Giriş Tarihi: 19.2.2015 12:48
Süryani Liderden Akar’a Ziyaret
Süryanilerin ruhani lideri ve Mardin Metropoliti Filoksions Saliba Özmen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.
Süryanilerin ruhani lideri Diyarbakır ve Mardin Metropoliti Filoksions Saliba Özmen’in kendilerini yapmış olduğu ziyaretin çok önemli olduğunu ifade eden Akar, kendileri için diller ve dinlerin zenginlik olduğunu söyledi. Akar, “AK Parti ile dil ve dinlerin önündeki engeller kalktı. Bugün itibarı ile dünyanın ve Ortadoğu’nun çeşitli din ve dil savaşları yaşanıyor, ama çok şükür ülkemizde herkes ve herkesim dilini rahatça konuşuyor, inancını rahatça ihya ediyor. Hep birlikte ele ele verip Diyarbakır’ın ve bölgemizin sorunlarını hep birlikte çözeceğiz. Dünya barışı için el ele vermemiz lazım, en büyük temennimiz budur” dedi.
Bölgede de farklı dinlerden, kültürlerden ve ırklardan insanları yüzyıllardır barış ve kardeşlik içinde yaşadığına dikkat çeken Akar, “Acılı günlerde de birlik ve beraberliğimizi muhafaza ediyoruz. Yüz yıllardır bir arada yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Ortadoğu’da dökülen kanların durdurulmasında ve yeni bir gelecek inşasında beraber çalışmalıyız. Müslümanlar katlediliyor, yeryüzü Allah’ın bahçesidir ve tüm farklılıklar bu bahçenin çiçekleridir. Dünyada savaşın olmadığı bir geleceğe doğru beraber yol almalıyız” diye konuştu.
Süryanilerin ruhani lideri Diyarbakır ve Mardin Metropoliti Filoksions Saliba Özmen ise özellikle gençlerin ahlaki değerlerden uzaklaşması ve yozlaşmasının çaresinin imanda olduğunu belirtti. Özmen AK Parti Diyarbakır il yönetiminde bir Süryani’nin yer almasından dolayı memnuniyetini dile getirerek kendisini kabul eden Akar’a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süryani Liderden Akar’a Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN