Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Biten Seçim Çalışmalarına Başladı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:08
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili aday adaylığını açıklayan Dr. Aziz Alper Biten, seçim çalışmalarına başladı.
Dr. Aziz Alper Biten, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla yaptığı görüşmelerde çözüm sürecine olan desteğin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Dr. Aziz Alper Biten, “AK Parti hükümeti tüm samimiyetiyle sorunun çözülmesi için gereken her neyse yaptı, yapıyor. Herkesin hükümete ve sürece destek olması gerekiyor. Hatta bu duruma büyük ölçüde sağduyu sahibi Kürtlerin sahip çıkması gerekir” dedi.
“TERCİHİMİZ DEMOKRASİ OLMALI”
Biten, sürecin zorlu olduğunu, zaman zaman engellerin çıkabileceğini kaydederek, “AK Parti hükümeti, yıllardır çözüm bekleyen sorunların üzerine cesaretle gidiyor. Tıpkı çözüm sürecinde olduğu gibi. AK Parti, bu sorunun çözümünü hükümet programına koyarak ne kadar samimi olduğunu gösterdi. Gerekli yasal adımlar atıldı ve atılmaya devam ediliyor. Bu konuda tüm halkın da bilinçlenmesi büyük önem taşımaktadır. Ülkemizin huzuru, rehafı ve insanlarımızın mutluluğu için şiddeti reddetmeli ve her şartta demokrasiden yana tavır koymalıyız. Sorunların demokratik bir ortamda çözülmesi için çaba göstermeliyiz. Bu nedenle ülkemizin geleceğini doğrudan ilgilendiren çözüm sürecinin başarıya ulaşması için taviz verilmemeli, samimiyetle, özveri ile sürecin başarıya ulaşması sağlanmalıdır. Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması ile birlikte Türkiye hem ekonomik kalkınmada, hem de demokrasimizin gelişmesinde hızlı bir ivme kazanacaktır.”
“MİLLET AFFETMEYECEK”
Toplumun tüm kesimlerini çözüm sürecine destek vermeye çağıran Biten, “Çözüm sürecine katkı sunmayanları millet affetmeyecek. Tarih affetmeyecek. ‘Yurtta sulh cihanda sulh’ bizim şiarımız ve dinimizin emridir. Zaten İslam barış dinidir. Barış içinde olan halklar hür olur, özgür olur. Kimseye kulluk, kölelik yapmamış olur” diye konuştu.
“DESTEK VE DUA BEKLİYORUZ”
Biten, çözüm süreci ile ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Biz bunu birileri istediği için değil, ülkemizin geleceği için, insanlarımızın huzur ve refahı için yapıyoruz. Türk’ü, Kürt’ü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi ve Sünni’siyle bu süreci desteklemeye devam edeceğiz. Bizim Allahımız, peygamberimiz ve kitabımız ortak. Geçmişimiz de geleceğimiz de ortak. Bin yıllık kardeşliğimizi daha da pekiştirmek istiyoruz. Bunun için de herkesin desteğine ve duasına ihtiyacımız var.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Biten Seçim Çalışmalarına Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN