Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepolu Ziyaretlerini Sürdürüyor

Giriş Tarihi: 10.3.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
AK Parti milletvekili aday adayı Suna Kepolu, Memur-Sen, Eğitim-Bir-Sen, MÜSİAD ve AY-DER’i ziyaret etti.
İlk olarak Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şubesi’ni ziyaret eden Kepolu, burada iki sendikanın da şube başkanlığını yapan Yunus Memiş ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Yoğun ilgi gösterilen Kepolu, eğitimin çok önemli olduğunu belirterek, eğitimsiz bir toplumun büyük sorunlar yaşadığını ve büyük sorunlara neden olduğunu ifade etti. Aile olarak eğitime çok ciddi destekler verdiklerine dikkat çeken Kepolu, “Silvan’ın Feridun Mahallesi’nde Adil Kepolu İlkokulu ile Bedirkuyu köyünde Mahmut Kepolu İlkokulu’nu açtık. Çocuklarımızın okula gitmesi için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da bunları yapmaya devam edeceğiz. Çocuklar geleceğimiz ve onların eğitime kazandırılması için herkesin bireysel olarak da mücadele etmeli” dedi.
“SÜREÇ HERKESÇE DESTEKLENMELİDİR”
Kepolu, daha sonra MUSİAD Diyarbakır Şubesi’ni ziyaret etti. Burada da Şube Başkanı İsmail Özşanlı tarafından karşılanan Kepolu, yatırımların ve istihdamın arttırılması için özel sektöre ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. AK Parti döneminde bölge için çok önemli teşvik programlarını açıldığını ancak sürecin henüz tam olarak nihayete ulaşmaması nedeniyle istenilen yatırım seviyesine kavuşamadığını anlatan Kepolu, “28 Şubat’ta çözüm süreci ile ilgili çok önemli bir müjde verildi. Silahların bırakılması ve beraberinde atılacak adımlarla sürecin kısa sürede nihayete ulaştırılacağını düşünüyoruz. Süreç nihayete ulaştıktan sonra da yatırımlar artacaktır ve buna paralel olarak, bölgedeki işsizlik oranı da ciddi oranda düşecektir. Şu anda en büyük yatırım çözüm sürecidir ve bunun herkesçe desteklenmesi gerekmektedir” diye konuştu.
Kepolu, son ziyaretini ise AY-DER’e yaptı. Burada da şube yöneticileri tarafından karşılanan Kepolu, Mavi Marmara baskınında yaşamını yitiren dernek üyeleri için Fatiha okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepolu Ziyaretlerini Sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN