Akar’dan “Yaşlılar Haftası” Açıklaması

Giriş Tarihi: 22.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 14:09
18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, “Geçmişin tecrübelerini bugünlere aktaran yaşlıların hayatın en kıymetli hazineleridir” dedi.
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Akar, tüm insanları yaşam tecrübeleri ile yarınlara hazırlayan yaşlıların sağlıklı ve mutlu yaşamalarını sağlamanın en büyük sorumlulukları olduğunu ifade etti.
Yaşlılığın tüm insanların hayatının kaçınılmaz bir merhalesi olduğuna dikkat çeken Akar, “Nasıl ki her canlı doğar, büyür, yaşlanır ve ölürse insanda, hayatında bu dönemleri mutlaka yaşayacaktır. Bu canlıların doğasında vardır. Milletin, tarihin her döneminde yaşlılarını baş tacı ettiğini ve yaşlıların engin tecrübelerinin kıymetini bilmiştir. Bu sayede toplumlar birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu canlı tutmayı başarmıştır. Bizler yaşlılarına hizmeti, onların ihtiyaçlarının karşılanması için gösterilen gayreti, ibadet kabul eden bir medeniyetin temsilcileriyiz. Yaşlılarımızın edindikleri deneyimi, tecrübeyi ve birikimi genç nesillere aktarmaya gayret ediyoruz. Yaşlılarımız sayesinde geçmiş, bugün, gelecek arasında kurulan bağ, ülkemizin daha güçlenmesine katkı sağlayacaktır” dedi.
Yaşlıların, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamanın tek başına devletin değil, toplum olarak herkesin sorumluluğu olduğunu vurgulayan Akar, “AK Parti Hükümetleri olarak, yaşlı hizmetlerini yaygınlaştırmak ve yaşlılarımıza hizmet kalitesini artırmak, için yeni alternatif hizmetleri geliştirmek öncelikli hedefimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Haftası’nda yaşlarının en olgun çağında hisseden bütün vatandaşlarımızın yaşlılar haftasını kutluyor, ellerinden öpüyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akar’dan “Yaşlılar Haftası” Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN