Akar’dan Ticaret Borsasına Ziyaret

Giriş Tarihi: 5.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Akar’dan Ticaret Borsasına Ziyaret
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Muhammed Akar, il başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ebubekir Bal’ı ziyaret etti. Ziyarette çözüm süreci ve gündeme ilişkin konular ele alındı.
Akar, ziyaret esnasında çözüm sürecinden Kürt meselesine birçok konuda görüşlerini dile getirerek, parti olarak bölgedeki sorunların siyasi beklentilerinden çok daha önemli olduğunu söyledi. İktidar parti oldukları 2002 yılından beri Diyarbakır’a daha iyi hizmet yapabilmek adına her alanda çalıştıklarını ve geçen süre zarfında Diyarbakır’a 15 milyarlık yatırım yaptıklarını aktaran Akar, “Biz parti olarak mutlaka sivil toplum kuruluşlarına önem verir, değerli görüş ve tecrübelerinden istifade ederiz. Diyarbakır’ın sıkıntıları ve sorunları gidermek bizim için her türlü siyasi beklentilerinin üzerindedir. Diyarbakır hepimizindir ve Diyarbakır’ın sorunlarının bitmesi hepimizin temennisidir. Siyasette bu manada bir araçtır. Hükümet olarak Diyarbakır’ın sıkıntılarını çözmek için 2002’den bu güne sağlık, kültür, iletişim ve diğer alanlarda yaklaşık 15 milyar liralık yatırım yapıldı" dedi.
Çözüm süreciyle birlikte anaların artık ağlamadığını, Kürt meselesinin çözülmeye çalışıldığını ve bu sürecin aynı şekilde devam etmesi için hassasiyetle yollarına devam edeceklerini dile getiren Akar, Türkiye’de yaşayan tüm hakların bir ve eşit olduğunu söyledi. Her kesimden gelen fikir ve görüşler ışığında uygulanan politikanın nihayetinde barışla sonuçlanacağına bu başarının dünyanın çeşitli yerlerinde aynı sorunları yaşayan halklar için bir model olacağını dile getiren Akar, “Barış kardeşlik projesini hayata geçirdik. Diyarbakır ile ilgili her şeyin önünü kapatan bir sorun vardı, bu da Kürt meselesi idi, çok şükür bölgemizde yaklaşık 2 yıldır kan akmıyor, analar ağlamıyor, ne dağdan ne de ovadan cenazeler gelmiyor. Hükümetimiz çözüm süreci ile barış kardeşlik projesini hayata geçirdi. Bu barış ve kardeşlik projesi tüm ülkenin kazanımıdır, bu ülkede 77 milyon insan birdir, eşittir. Bu sorunun çözümünde biz samimiyiz bu anlamda çözüm sürecine her kesimi katıyoruz, bu konuda mecliste de çeşitli yasalar çıkarıyoruz. Bunları yaparken her kesimin fikir ve görüşlerini alıyoruz, sonuçta çözüm süreci başarıya ulaşacak ve kazanan ülkemiz ve bölgemiz olacaktır. Bu başarı dünyanın çeşitli yerlerinde kangren haline gelmiş birçok sorunun çözümü için rol model olacaktır” diye konuştu.
Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çözüm sürecini desteklediklerini ve her zaman çözümden, barıştan, huzurdan yana olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akar’dan Ticaret Borsasına Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN