Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Surlar Ve Çevresi Temizleniyor

Giriş Tarihi: 24.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 25.4.2015 01:39
Diyarbakır’da Surlar Ve Çevresi Temizleniyor
Büyükşehir Belediyesi, ‘Diyarbakır’ı seviyorum, kirletmiyorum’ kampanyası kapsamında Sur ilçesini çevreleyen burçlarda temizlik çalışması başlattı. Çalışma 20 personelle bir hafta içinde tamamlanacak.
‘Diyarbakır’ı seviyorum, kirletmiyorum’ kampanyası kapsamında ilk hafta broşür dağıtarak ve televizyonlarda kamu spotları yayınlayarak farkındalık oluşturmaya çalışan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ikinci hafta cadde ve bulvarları deterjanlarla yıkadı. Ekipler, bu haftada burçların içini ve çevresini temizlemeye başladı. 20 temizlik personeli tarafından yürütülecek olan çalışma Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı ve Sur Belediyesi Temizlik Müdürlüğü tarafından uygulanmaya başlandı. Bir hafta içinde tamamlanacak olan temizlik çalışmasının ardından surların içinde ve çevresindeki yabani otların ve kokunun giderilmesi için ilaçlama çalışmaları yapılacak.
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Çevre Koruma Daire Başkanı Deniz Kıraç, Sur ilçesini çevreleyen burçlarda genel bir temizlik çalışması başlattıklarını ifade etti. Kıraç, "Çalışmayı Büyükşehir Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Sur Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ile birlikte yürütüyoruz. Temizlik çalışması surların tamamını kapsayacak, burçların içi ve çevresinde yürütülecek. Bu ‘Kentimi seviyorum, kirletmiyorum’ kampanyanın da bir parçasıdır. Bizde bu kirliliği ortadan kaldırarak bundan sonra kirletilmemek üzere bırakacağız. 20 personelle bu çalışmayı yürüteceğiz. Bir hafta içinde bitirmeyi planlıyoruz. Devamında da sürekli kontrol altında tutarak buranın temizliğini sağlayacağız. Kentimize yakışır bir hale getireceğiz. Surların içindeki ve çevresindeki hem yabancı otlarla hem diğer kötü kokuları gidermek adına sürekli yıl içerisinde özellikle yaz aylarında ilaçlama yapıyoruz. Bunu da bu tarihten sonra program içerisine alarak devam ettireceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır’da Surlar Ve Çevresi Temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN