Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüp Mide Ameliyatıyla Sağlığına Kavuştu

Giriş Tarihi: 23.6.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 23.6.2015 13:36
Tüp Mide Ameliyatıyla Sağlığına Kavuştu
’da 145 kilo ağırlığındaki obez hastası kadın, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Genel Cerrahi Kliniği eğitim sorumlusu Prof. Dr. Yusuf Yağmur’un yaptığı tüp mide ameliyatıyla sağlığına kavuştu.
Diyarbakır’da yaşayan obezite hastası Sultan Belek’in hayatı, aldığı kilolar nedeniyle zorlaştı. 145 kilo olan 5 çocuk annesi kadın, geceleri uyuyamadığını, merdiven çıkamadığını ve nefes alma problemi yaşadığını belirtti. Sultan Belek, tedavi için İstanbul’a kadar gittiğini, fakat maddi sorunlar nedeniyle tedavi olamadığını söyledi. Aldığı kilolar yüzünden kendini suçladığını dile getiren Belek, bu süreçte psikolojik tedavi gördüğünü ve ailesinin kendisine destek olduğunu kaydetti.
Sultan Belek, yaşadığı sıkıntılı sürecin ardından Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyat olarak sağlığına kavuştu. Belek, Prof. Dr. Yusuf Yağmur’un yaptığı ücretsiz tüp mide ameliyatıyla kilolarından kurtuldu. Sultan Belek, "145 kilogramdım yani aşırı kiloluydum, nefes almakta güçlük çekiyordum. Ayaklarım şişti yürüyemiyordum, psikolojim bozulmuştu. Kendimden nefret etmeye başladım. İnsanların bakışları beni rahatsız ediyordu. Psikiyatri doktoruna gittim, merdivenlerden çıkamıyordum, gece uykum yok, huzurum kaçmıştı. Her günüm bir azaptı, dışarıya çıkamaz olmuştum. En büyük destekçim eşim ve çocuklarımdı. Tedavi olmak için İstanbul’a gittim, gün veriyorlardı ve para istiyorlardı. Hiç kimse yardımcı olmadı. Arayış içine girmiştim. Son olarak internette Prof. Dr. Yusuf Yağmur’un başarılı obezite ameliyatlarının yer aldığı haberleri gördüm, telefonla kendisini aradım, gelin dediler, geldim. Beni muayene etti, kilo ve boyumu sordu, söyledim, tetkik tahlillerimi istedi. Tahlil, tetkik sonucu yatışımı yaptı. Bana hastalığımı anlattı. Bugüne kadar en iyi anlatan, en iyi moral veren bir doktoru gördüm. Sordum, para ne kadar gider, para alınmadığını söyledi. Herkes para için ameliyat yapıyor, Yusuf hoca para istemedi çok, şaşırdım. Allah Yusuf hocadan razı olsun. Bir hafta yattım hastanede. Türkiye’nin her tarafından gelip ameliyat oluyorlar burada. Çok mutluyuz, bu mübarek Ramazan ayında beni sevindirdi Allah da hocamızı sevindirsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüp Mide Ameliyatıyla Sağlığına Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN