Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yağız AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı

Giriş Tarihi: 3.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 15:18
Yağız AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
Uzun yıllar siyaset ile uğraşmış olan Osman Yağız, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ’ın Bağlar İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.
AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Hüseyin Yalar’ın görevini bırakmasının ardından boşalan başkanlık için adaylar belirleniyor. Adaylık başvuruları il teşkilat başkanlığına yapılmaya başlandı. Aday adayları başvurularını yaparak adaylıklarını açıkladı. 2008 yılında AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı görevini yapan Osman Yağız, Yalar’dan boşalan başkanlık görevine talip olduğunu açıkladı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı İl Teşkilat Başkanı Mehmet Ali Dündar’a aday başvurusunu yapan Osman Yağız, halka daha iyi hizmet sunmak ve AK Parti misyonunu her kese anlatmak için aday olduğunu söyledi. Yağız, “Adaylıktan amacım halkıma en kaliteli hizmeti sunmaktır. AK Parti büyük ve onurlu bir dava güdüyor. Bu büyük ve onurlu davanın neferi olmak ve halka hizmet etmek adına böyle bir göreve talip oldum. Bu büyük davanın üstlendiği misyonu Diyarbakır’ın her karışına, Bağlar’ın da her sokak ve evine üşünmeden giderek anlatmak istiyorum. İnanıyorum ki halkımıza AK Parti davası tam anlatılırsa, halk da bu davaya her türlü desteği sunacaktır. AK Parti bayrağını Bağlar ilçesinde en üst seviyelere kadar çıkacağımıza inanıyorum” dedi.
OSMAN YAĞIZ KİMDİR
1980 yılında Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde doğan Osman Yağız, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Ticaret ile uğraşan Yağız, 2008 yılında Bağlar İlçe Gençlik Kolları Kurucu başkanlığını yaptı. Yağız daha sonra Yenişehir İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, Sur İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerini yaptı. İl Ana Kademe Yönetim Kurulu üyesi ve engelliler koordinasyon başkanlığını da yapan Yağız, Türkiye Sakatlar Derneği Diyarbakır Şube Başkanlığı, Aile ve Sosyal İşler Federasyonu Yerel Yönetimler Başkanlığı görevlerini yürüttü. Yağız evli ve 3 çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağız AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı Adaylığını Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN