Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da İzinsiz Yürüyüşe Polis Engeli

Giriş Tarihi: 14.7.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
(İHA) – Diyarbakır’da bir grubun, Silvan Barajı inşasının yapımı ve Geliya Goderna Vadisi’nin sular altında kalmasını protesto etmek amacıyla yapmak istediği yürüyüşe polis izin vermedi.
Amed Ekoloji Meclisi ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi öncülüğünde, Silvan Barajı’nın yapımı ve Geliya Goderna Vadisi’nin sular altında kalmasını protesto etmek amacıyla kalabalık bir grup, Silvan Belediyesi önünde bir araya geldi. Kalabalık, Geliye Goderne bölgesine gitmek için yola çıktı. Grubun önü Boyunlu grup yolu üzerinde TOMA eşliğinde kurulan polis barikatı ile kesildi. Eylemlerini sürdürmekte kararlı olan vatandaşlar, polis yetkilileri ile HDP, BDP Amed Ekoloji Meclisi üyeleri arasında görüşmeler yapıldı. Görüşmelerde polis, valilik talimatıyla yürüyüşe kesinlikle izin verilmeyeceğini belirtirken, kalabalık barikatı önünde oturma eylemi başlattı.
Barikatın kaldırılmaması üzerine grup, araçlara binerek Silvan’a geri döndü. Silvan’a geri gönen kalabalık Kaniya Navin Parkı’nda bir basın açıklamasını yaptı. Basın açıklamasında Amed Ekoloji Meclisi Sözcüsü Gültekin Akdeniz, HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ali Şimşek ile Sakine anne olarak bilinen Sakine Arat, birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kalabalık sesiz bir şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır’da İzinsiz Yürüyüşe Polis Engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN