Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünyanın ilk

İngiltere'nin Birmingham Ulusal Deniz Yaşam Merkezi'ndeki bir köpek balığı sadece sebze ile besleniyor.

Giriş Tarihi: 21.5.2012 15:06

Normalde yırtıcı bir hayvan olan Florence isimli köpekbalığının vejetaryen olmasının nedeni ise başına gelen ilginç bir kaza.

İngiltere'nin Birmingham Ulusal Deniz Yaşam Merkezi'ndeki bir köpek balığı sadece sebze ile besleniyor. Normalde yırtıcı bir hayvan olan Florence isimli köpekbalığının vejetaryen olmasının nedeni ise başına gelen ilginç bir kaza.

Yetkililerin anlattıklarına göre ABD'nin Florida bölgesinden getirilen köpekbalığının bir süre sonra yemek yemediği farkedildi. Bunun üzerine yapılan taramada hayvanın çenesinde bir olta parçası tespit edildi. 2009 yılında çenesindeki bu paslı olta ucu çıkarılan köpekbalığı, bu tarihten sonra normal beslenme tarzını terketti.

Et yemeyi bırakan köpekbalığı artık salatalık,lahana, brokoli, kereviz ve marul gibi sebzeleri tüketiyor.

Deniz Yaşam Merkezi'nin Müdürü Graham Burrows, "Hayvanın formunu koruması için ona lahana yapraklarının içine sakladığımız balıkları yediriyoruz. Balık verdiğimizi öğrenirse sebze yemeyi de kesebilir" dedi. Uzmanlar ise uzun süredir çenesindeki olta parçasından dolayı köpekbalığının et yerken acı çektiği için şartlandığını ve et yerine sebzeleri ve daha kolay çiğneyeceği besinleri tercih ettiğini söylüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın ilk vejetaryen köpekbalığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN