'a "kutuplaştırma" davası açılıyor

Belediye Başkanı Anne Hidalgo, 17 kişinin ölümüyle sonuçlanan Charlie Hebdo katliamının ardından 'kutuplaştırıcı' haberler yaparak Paris'in itibar ve imajını zedelediği gerekçesiyle News kanalına dava açacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 21.1.2015 09:55 Güncelleme Tarihi: 21.1.2015 11:53
Fox'a kutuplaştırma davası açılıyor

CNN'den Christiane Amanpour'a konuşan Belediye Başkanı Anne Hidalgo, Amerikan News kanalının katliamdan sonra 'kutuplaştırıcı' haberler yaparak Paris şehrinin itibar ve imajını zedelediğini söyledi.

Hidalgo, "Bize hakaret edilirse, imajımız zedelenirse, dava açmamız gerekir. Sarf edilen o sözlerin geri alınması için sanırım mahkemeye gideceğiz. Paris'in imajı ve Paris'in itibarı konusunda önyargılı davranıldı" dedi.

FOX'TAN TAHRİK DİLİ- TIKLAYIN


Fox News programcısı Sean Hannity 7 Ocak'ta yaptığı programda, başta Paris olmak üzere Avrupa'nın birçok yerine Müslüman akını nedeniyle 'girilemez bölgeler' oluştuğunu, polis ve hükümet yetkililerinin bile giremediğini iddia ettiği bu bölgelerin şeriatla yönetildiğini ileri sürmüştü.

Bundan birkaç gün sonra da aynı kanalın programcısı Jeanine Pirro'nun konuk ettiği Steve Emerson adlı yorumcu, Müslüman yoğunluğunun fazla olduğu Paris gibi kentlerde bazı bölgelerde şeriat mahkemeleri kurulduğunu ve polisin dahi buralara karışamadığını iddia etmişti.

MURDOCH GÜLEN'E BÖYLE ARKA ÇIKTI! - TIKLAYIN

VE İSLAMOFOBİK MURDOCH GERİ ADIM ATTI- TIKLAYIN

MURDOCH'TAN SKANDAL TWEET- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fox'a "kutuplaştırma" davası açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN