Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kızlar zulmünü anlattı

Giriş Tarihi: 8.2.2015 20:46 Güncelleme Tarihi: 8.2.2015 21:09
Ezidi kızlar IŞİD zulmünü anlattı

Irak'ta terör örgütü tarafından kaçırılan ve daha sonra kendi çabalarıyla kurtulmayı başaran kızlar, rehin kaldıkları dönemde başlarından geçenleri anlattı. Ezidi kızların anlattıkları karşısında dinleyiciler gözyaşlarına hakim olamadı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentindeki Saad Abdullah Konferans Salonu'nda "Irak'taki ve Hristiyanlara Uygulanan Etnik Soykırım" paneli düzenlendi. Panele çeşitli din ve mezheplerden çok sayıda yetkili ve vatandaş katıldı.

Panele, terör örgütü 'in, aylar önce Şengal'den kaçırdığı ve daha sonra kaçmayı başaran Ezidi kızların, anlattıkları damga vurdu. Güvenlik gerekçesiyle gerçek isimleri açıklanmayan ve fotoğraf ve görüntülerinin çekilmemesi için oluşturulan bir perde arkasında konuşan kızlar, anlattıklarıyla katılımcıları gözyaşlarına boğdu.

Ezidilerin ölüm yürüyüşü TIKLAYIN


Sincar'ın Tel Azer köyünden kaçarken Mezra bölgesinde ailesiyle birlikte IŞİD esir düştüğünü söyleyen gerçek ismi yerine "Vaha" kod ismiyle konuşan 17 yaşındaki kız, 5 otomobille gelen militanların, kendisini dakikalarca dövdüğünü ifade etti. Vaha, IŞİD militanlarının genç, yaşlı demeden işkence ettiğini belirtti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ezidi kızlar IŞİD zulmünü anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN