'Sizi işe alamayız çünkü sınız'

'da bir genç, iş başvurusu yaptığı şirketten "Müslüman olduğu" gerekçesiyle red cevabı aldı

Giriş Tarihi: 21.5.2015 14:01 Güncelleme Tarihi: 21.5.2015 14:09
'Sizi işe alamayız çünkü Müslümansınız'
Hindistan'da Müslümanlara yönelik ayrımcılıklara bir yenisi eklendi. Bir genç iş başvurusu yaptığı şirketten red cevabı aldı, cevap mailinde red gerekçesinin gencin dini olduğu belirtildi. Şirket, Müslüman çalıştırmadıklarını ve iş başvurusunu reddettiklerini belirtti.
'da yüksek lisans eğitimini tamamlamış bir genç olan Zişan Ali Han, ülkede elmas ihracatı yapan Hare Krsihna Export PVT. Ltd. şirketine iş başvurusunda bulunduğunu belirtiyor. Han, kendisine 20 dakika sonra malille dönüş yapıldığını ve mailde şu ifadelerin yer aldığını söylüyor, "Başvurunuz için teşekkür ederiz. Üzülerek belirteyim ki biz sadece Müslüman olmayan çalışanları kabul ediyoruz."
Ali Han, maili ilk gördüğünde büyük şaşkınlık yaşadığını ve kendisine şaka yapıldığını düşündüğünü ifade ediyor ve keşke başka bir gerekçeyle reddetselerdi diyor. Müslüman genç bu olay sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasının ardından şirkete tepkiler artmaya başladı.

ŞİRKET GERİ ADIM ATMAK ZORUNDA KALDI

Olayın duyulmasının ardından şirketin üst düzey yöneticilerinden Mahendra S. Deshmukh bir özür açıklaması yaptı. Deshmukh açıklamasında, "Şirketimiz iş başvurusunda bulunan kişiler arasında cinsiyet, kast veya din ayrımı yapmıyor. Bu konuda neden olduğumuz incinmeden dolayı derin üzüntü duyuyoruz. Bu yanlış maili çalışma arkadaşlarımızdan Bayan Dipika göndermiş. Kendisi şirketimizde çalışmaya daha yeni başladı ve hala eğitim sürecinde" ifadelerini kullandı.

RUSYA, FELAKETE YOL AÇABİLECEK NÜKLEER FÜZELERİN GÖRÜNTÜLERİNİ YAYINLADI

TÜRK BELEDİYE BAŞKANI İNGİLTERE'DE GÖREVE BAŞLADI

MARS'A İŞTE BU BAYRAK DİKİLECEK

5 KATLI 152 ODALI LEGO OTEL YAPTILAR

8 BİN GÖÇMEN İÇİN UMUT DOĞDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sizi işe alamayız çünkü Müslümansınız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN