Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da Erdoğan çoşkusu

Avrupa'da yaşayan on binlerce Türk, Recep Tayyip Erdoğan'ın 'nın kentinde konuşacağı salonu sabahın erken saatlerinden itibaren doldurmaya başladı

Giriş Tarihi: 4.10.2015 15:07
Strazburg'da Cumhurbaşkanı Erdoğan çoşkusu
Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşacağı "" i için, Almanya, Belçika, Avusturya ve İsviçre'den gelen Avrupalı Türkler programın başlaması için dakikaları sayıyor.

Mitingi beklemekte olan Hayriye Kılıç, Almanya'dan geldiğini ve Cumhurbaşkanını görmek için sabırsızlandığını söyledi.

Yine Almanya'dan otobüsle geldiğini söyleyen Ahmet Atalay ise yoğun kalabalıktan çok etkilendiğini, on binlerce insanın önce vatan sevgisi sonra da Erdoğan sevgisi için salona akın ettiğini dile getirdi.

Elinde "Bir adam sevmişiz o da sensin usta" yazılı bir döviz taşıyan Hilal Erdoğan ise dövizi arkadaşıyla beraber hazırladığını tüm gece de heyecandan uyuyamadığını ifade etti.

Tekerlikli sandalyesiyle miting alanına ilk girenler arasında yer alan 65 yaşındaki Şükran Dalgıç ise sağlık durumuna rağmen hiç düşünmeden alana geldiğini belirterek, "Dünden ilaçlarımı içtim dizlerime derman olsun diye, geceden beri heyecandan ağlıyorum sırf Cumhurbaşkanımız için, Türkiyem için buradayım" ifadelerini kullandı.

saatiyle 14:30'da başlayacak program için Fransa ve çevre ülkelerden gelen Avrupalı Türkler sabahın erken saatlerinden bu yana salon önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Erdoğan, 'daki programının ardından Brüksel'e hareket edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Strazburg'da Cumhurbaşkanı Erdoğan çoşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN