Rusya'ya darbesi

üretimini dondurmak için Katar’da yapılan toplantıya katılmayan , oybirliği gerektiren anlaşmanın faaliyete geçmesine engel oldu

Giriş Tarihi: 18.4.2016 14:11 Güncelleme Tarihi: 18.4.2016 16:50
Rusya'ya İran darbesi

Avrupa'nın yaptırımlarının ardından fiyatlarının düşmesiyle iyice sıkışan krizdeki Rusya, çözümü üretimin dondurulmasında buldu. Ancak 'ın görüşmelere temsilci göndermemesi, anlaşmanın faaliyete geçmesini engelledi.

RUSYA PETROL ANLAŞMAZLIĞINDA SUUDİ ARABİSTAN'I SORUMLU TUTTU

YİNE UZLAŞAMADILAR

Dünya petrol piyasasında söz sahibi ülkeler, petrol üretim seviyesini ve fiyatları dondurupdondurmamayı görüşmek için dün Katar'ın başkenti Doha'da bir araya geldi. Ancak toplantılara katılan Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) üyeleri ve OPEC harici petrol üreticisi ülkeler, Aralık 2015'te de olduğu gibi yine uzlaşamadı.

SUUDİ ARABİSTAN VE İRAN ANLAŞMAYI DONDURDU

Habertürk'ün haberine göre; masada bulunan anlaşma metninde, OPEC tarafından yapılan üretim seviyesinin ocak ayında bulunan 32 milyon varil düzeyinde tutulması ve bu kararın ekim ayına kadar sürdürülmesi yazıyordu. Üretici ülkeler, üretimin dondurulması halinde petrol fiyatlarında orta ve uzun vadede istikrarın geri döneceğini düşünüyor.

İRAN VE ARABİSTAN FAKTÖRÜ

Suudi Arabistan, anlaşmanın yürürlüğe girmesi için tüm OPEC üyeleri tarafından onaylanması konusunda ısrar etti. Ancak 'ın üretim dondurma fikrine sıcak bakmaması ve bu nedenle görüşmelere temsilci göndermemesi, anlaşmanın faaliyete geçmesini engelledi.

Toplantı sonrası yapılan açıklamalarda, anlaşmaya ulaşmak için biraz daha zamana ihtiyaç duyulduğu belirtildi. OPEC'in olağan bir sonraki toplantısı, haziranda yapılacak. Bu süre zarfında petrol üretiminin dondurulmasına yönelik olağanüstü bir zirvenin daha yapılıp yapılmayacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'ya İran darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN