Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adil Öksüz’den kampanyasına 5 bin

Darbe gecesi Akıncılar Üssü’nde yakalandıktan sonra esrarengiz bir şekilde serbest kalan İlahiyat Profesörü Adil Öksüz’ün sahibi olduğu şirket aracılığıyla Başkan adaylarından Hillary ’ın kampanyasına bağış yaptığı ortaya çıktı. Öksüz’ün FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı olduğu sanılıyor.

Giriş Tarihi: 24.8.2016 01:53
Adil Öksüz’den Clinton kampanyasına 5 bin dolar

USAToday'den Robert Singer'ın haberine göre, Adil Öksüz'ün kayın biraderi ülhadi Yıldırım'ın da yöneticisi olduğu Harmony Enterprises LLC adlı şirket, 'ı desteklemek için kurulan Ready for Hillary PAC adlı kampanyaya 2014 yılında 5 bin bağışladı. New Jersey veri tabanında şirketin Dr. Adil Öksüz tarafından kurulduğu görülüyor. Kağıt işleri yaptığı belirtilen şirketin bağışı 27 Haziran 2014'te yaptığı saptandı. USATODAY, resmi listelerde yer alan şirkete ait telefon numaraları servis dışı kaldığı için hiç kimseye ulaşamadı.

TRUMP IŞİD'İ CLİNTON KURDU DEYİNCE YAYINI KESTİLER!

Gazeteye göre her ne kadar yabancı ülke vatandaşları ABD'li adaylara bağış yapamıyor olsa da, yabancıların sahibi olduğu şirketler ABD'de para kazanmaları ve yabancı çalışanları eliyle vermeleri durumunda para bağışlayabiliyorlar.

İşte bağış yapıldığını gösteren o veri:

Kampanya verilerine göre Adil Öksüz'ün sahibi olduğu şirketle aynı gün bir düzine Türk-Amerikalı Ready PAC'e 62 bin dolar bağışta bulundu. Bağışta bulunan şirketlerin bir kısmı ya hiç kurulmadı ya da daha sonra kapandı. Bazı bağışçıların ise Clinton'ın başkanlık kampanyasına ya da Clinton Küresel Girişimi'ne bağış yaptıkları ortaya çıktı.

FETÖ'NÜN CLİNTON'A DESTEĞİ ABD BASININDA

Abdülhadi Yıldırım'ın Under 70 Auto Sales adlı, Harmony Enterprises LLC ile aynı adrese sahip başka bir şirket üzerinden de aynı gün Ready PAC'e 7 bin 500 dolar bağışta bulunduğu tespit edildi. İki şirketin de adresi görünen yer aslında bir araç otoparkı. Söz konusu otoparkın da bağışlar yapılmadan önce yine Abdülhadi Yıldırım tarafından 510 bin dolara satıldığı belirlendi.

O şirketin ortaklık yapısı

CLINTON'A "GÜLEN'İN DUASI"

ABD 46 Otoyolu üzerindeki diğer kullanılmış araç otoparklarının ise Ready PAC'e 12 bin 500 dolar bağışta bulundu. İki park da New Jersey'de yaşayan Mustafa Urgulu'ya ait. Urgulu düzenli olarak Clinton kampanyasına bağışlarda bulunuyor.

Ready PAC'e bağışta bulunan diğer isimse New York merkezli FETÖ kuruluşu Türk Kültür Merkezi'nin (TCC) uzun yıllar yöneticiliğini yapmış Recep Özkan. Özkan Ready PAC'e 20 bin dolar verdi. Uzun süre de Ready PAC'in ulusal finans eş başkanlığını yaptı.

ADİL ÖKSÜZ'ÜN GPS CİHAZI TAŞIDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Gökhan Özkök, yine TCC başkanlığı ve Read PAC finans eş başkanlığı yapmış bir diğer isim. Özkö de Clinton'ın Ready PAC'ine 8 bin dolar verdi.

Özkan ve Özkök'ün ikisi de Clinton'ın sağ kolu Huma Abedin ile yazıştılar. Söz konusu elektronik postalar Judicial Watch adlı bir STK'nın başvurusu üzerine ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. 2009 Sonbahar'ında Clinton'ın dirseği kırıldıktan sonra gönderilen bir elektronik postada Özkök şöyle dedi, "Gülen beyin de dualarını size ulaştırmak isterim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adil Öksüz’den Clinton kampanyasına 5 bin dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN