Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: 'dan flaş açıklaması

Haberi: Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya'nın 'de yerel güçleri anlaşmaya teşvik etmek için insani koridor oluşturacağını açıkladı. Başkan Erdoğan Tahran zirvesinde İdlib'de sivillere zarar gelmemesi için ateşkes yapılması çağrısında bulunmuştu.

Giriş Tarihi: 14.9.2018 15:42 Güncelleme Tarihi: 14.9.2018 17:01 ABONE OL
Son Dakika: Rusya'dan flaş İdlib açıklaması

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almanya'nın başkenti Berlin'deki bir oturumda,"Rusya, Türkiye ve İran,İdlib'de, ABD liderliğindeki koalisyonun Rakka'da davrandığı gibi hareket etmeyecek. Rakka'da insani koridorlar kurulmamıştı" dedi.

'SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ'

Astana sürecinin üç garantörü olarak Rusya, Türkiye ve İran'ı kastederek, "Sizi temin ederim ki biz bu (insani) sorunlara titizlikle yaklaşacağız" diyen Lavrov, şöyle devam etti: "(İdlib'de) hem insani koridorlar oluşturacağız hem de bölgesel ateşkesler için teşvikte bulunacağız.

Lavrov'dan flaş İblid açıklaması

"KOALİSYONUN RAKKA'DA HAREKET ETTİĞİ GİBİ DAVRANMAYACAĞIZ"

Sivilin nüfusun zarar görmemesi için olabilecek her şeyi yapacağız. Koalisyonun, Irak'ın Musul kentinde ya da Suriye'nin Rakka'da hareket ettiği gibi davranmayacağız. Buralarda ne silahlı muhaliflerle bölgesel ateşkesler için müzakere edilmiş ne de insani koridorlar oluşturulmuştu. Bu kentler öyle bir yerle bir edilmişti ki cesetlere ulaşmak aylarca mümkün olmamıştı."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son Dakika: Rusya'dan flaş İdlib açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN