Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den ’in 'ye ek tarife talebine onay! İşte detaylar...

Dünya Ticaret Örgütü'nün () ara buluculuk makamı, Washington yönetiminin ürünlerine anti-damping vergilerini kaldırmaması dolayısıyla, Pekin'in ürünlerine 3,6 milyar dolar ilave gümrük vergileri uygulamasını onayladı. Çin, söz konusu vergiler için 2013’de DTÖ’ye başvurarak, 7 milyar dolarlık ABD ürününe ilave vergi istemişti. Fakat ABD, buna itiraz etmişti.

Giriş Tarihi: 2.11.2019 01:04 Güncelleme Tarihi: 2.11.2019 01:04
DTÖ'den Çin’in ABD'ye ek tarife talebine onay! İşte detaylar...

DTÖ ara buluculuk makamı, Çin ve ABD arasında yaklaşık 6 yıldır devam eden mobilya, güneş paneli ve çelik gibi ürünlere karşı anti-damping vergileri anlaşmazlığına ilişkin kararını açıkladı.

Kararda, Çin'in, Washington yönetiminin bu ülkeden ithal ettiği ürünlere anti-damping vergileri uygulamasını devam ettirmesinden ötürü, ABD ürünlerine 3,6 milyar dolarlık ilave gümrük vergileri uygulamasına onay verildiği kaydedildi.

Çin, söz konusu vergiler için 2013'de DTÖ'ye başvurarak, 7 milyar dolarlık ABD ürününe ilave vergi istemişti. Fakat ABD, buna itiraz etmişti.

Çin'in söz konusu ilave gümrük vergileri uygulaması için DTÖ ara buluculuk makamının, 22 Kasımdaki toplantısını beklemesi gerekiyor. Makamın, uygulamaya resmi olarak söz konusu toplantıda izin vermesi bekleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DTÖ'den Çin’in ABD'ye ek tarife talebine onay! İşte detaylar...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN