Türkiye'nin en iyi haber sitesi

da sırtını döndü

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi raporundaki karşıtı ifadelerin yumuşatıldığı ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 11.2.2020 ABONE OL
BMGK da sırtını döndü

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) gerçekleştirilecek oylama öncesinde, daha önce basına sızan taslak raporda yer alan ABD Başkanı Donald Trump'ın Ortadoğu barış planına yönelik eleştirel tonun yumuşatıldığı aktarıldı. AFP'nin incelediği metnin kopyasında, son taslakta planın yazarı olarak ABD'nin isminden artık bahsedilmiyor. Değişiklikler, bugün gerçekleştirilecek oylama öncesinde diplomatik baskıların arttığı sırada geldi.
Taslak kararda "mümkün olan en erken tarihte" Ortadoğu'da uluslararası bir konferans düzenleme çağrısı da artık yer almıyor. Ayrıca, "provokasyon, kışkırtma ve tahribat gibi eylemlerle birlikte terör faaliyetlerinin de dahil olduğu sivillere karşı gerçekleştirilen tüm şiddet olaylarının kınandığına" dair bir satır da eklendi. Oylamaya Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da katılacak.

SALAH'A 28 AY HAPİS CEZASI
1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Raid Salah'ın duruşması, İsrail'in kuzeyindeki Hayfa kentindeki mahkemede görüldü. İsrail mahkemesi, Salah'ı 28 ay hapis cezasına çarptırdı.

SALDIRMAZLIK ANLAŞMASI İMZALANACAK
Eski Katar Başbakanı Şeyh Hamed bin Casim Al Sani, "Arap ülkeleriyle İsrail arasında bir saldırmazlık anlaşması imzalanacağını" iddia etti.

NETANYAHU
İLE GÖRÜŞTÜRECEKLER

İsrail gazetesi, ABD'nin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Suudi Veliaht Prensi Selman'ı görüştürmek için girişimde bulunduğunu yazdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BMGK da sırtını döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN