Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yardım Tır’ları Yola Çıktı

Giriş Tarihi: 20.2.2015 15:58
Yardım Tır’ları Yola Çıktı
İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği Şubesi tarafından Suriye’de devam eden iç karışıklık ve savaşta mağdur olan aileler için toplanan 3 TIR’lık yardım malzemesi yola çıkarıldı.
İHH Düzce Şubesi tarafından Suriye’de savaş mağdurları ve evsiz kalanlar için kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil tolum örgütle ve hayırseverlerin desteği ile hazırlanan 3 TIR’lık battaniye, kuru bakliyat ve sarf malzemesinden oluşan yardım malzemeleri yola çıktı.
Cuma namazı sonrasında Cedidiye Cami önünde düzenlenen programda konuşan İHH Düzce Şubesi Başkanı Osman Altındal, “Bu dava bir yardım davasıdır. Artık 3. Yılını doldurduğu için insanlar tarafında kanıtsandı. Çok duyarlı olmuyoruz. ABD’de de ölen 1 kişi çok ses getiriyor ancak Suriye’de ölen binlerce kişi için sessiz kalıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Suriye’de açlık ve soğukları unutmadan vatandaşların bize destek vermesi çok güzeldi. İstediğimiz gibi gitmese de 3 TIR malzeme toplandı” dedi. Konuşmanın ardından okunan dualar ile TIR’lar yola çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım Tır’ları Yola Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN