Avukat Teoman Yaman 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:44
Avukat Teoman Yaman 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
MHP Milletvekili Aday adayı Avukat Teoman Yaman “Her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Milletvekili aday adayı Av. Teoman Yaman, “Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir. Kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Nitekim kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatın içinde eşit, onurlu ve saygın bir yeri olması gerekir ve bunun artmasında da herkese büyük görevler düşmektedir” dedi.
“Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır” diyen Yaman “Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine onlardır. Günümüzde kadınlarımızın maalesef hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zor. Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlıklı dışı saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz vakalarının endişe verici bir şekilde arttığı görülmektedir. Bu rezaletlerin önlenmesi, engellenmesi ve suçluların hak ettikleri cezayı bulması çok zaman vicdanları tatmin edecek düzeyde olmamaktadır. Kadınlara uzanan kirli ve kanlı ellerin kırılıp atılması ve katillere hak ettikleri cezaların verilmesi için vakit geçirilmeksizin ne gerekiyorsa yapılmalıdır” dedi.
Yaman son olarak “Her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Türk-İslam coğrafyasındaki kadınların ve bir ses bekleyen bütün hanımefendilerin bu anlamlı gününü tebrik ediyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukat Teoman Yaman 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN