Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin Yeni Valisi Ali Fidan Göreve Başladı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Düzce’nin Yeni Valisi Ali Fidan Göreve Başladı
’nin yeni valisi Ali Fidan düzenlenen törenle görevine başladı. Fidan, kapısının herkese açık olduğunu belirterek vatandaş odaklı hızlı ve etkin hizmet sunumunu sağlamaya azami gayret göstereceğini bildirdi.
Düzce Vali Yardımcıları ve İl Müdürleri tarafından valilik önünde düzenlenen törenle karşılanan Vali Ali Fidan ilk olarak makamında kurum müdürleri ile tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Daha sonra basın mensupları ile bir araya gelen Vali Ali Fidan, Düzce’ye vali olarak atanmaktan onur duyduğunun işaret ederek “Bizi bu göreve layık gören devlet büyüklerimize şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin iki önemli şehri olan Ankara ile İstanbul arasında ana ulaşım hatları üzerinde yer alan stratejik coğrafi konumuyla, dinamik ve girişimci insan gücüyle sahip olduğu kültürel değerleri ve doğal güzellikleriyle her alanda gelişme potansiyeline sahip, ülkemizin en güzel illerinden biri olan Düzce’ye vali olarak atanmak benim için büyük bir onurdur” dedi.
Daha önce Düzce’de bulunduğunu ve ilin sorunlarını kısmen bildiğini kaydeden Fidan şöyle konuştu: “Bu güzel ilimizin bir ferdi olmaktan siz değerli hemşerilerimle bir arada yaşayacak, sizlere hizmet edecek olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Daha önce Düzce’de bulunmuş olmamı, bölgeyi ve ilimizin coğrafyasını, kültürünü, sahip olduğu değerleri kısmen sorun ve ihtiyaçlarını biliyor olmamı büyük bir şans olarak görüyorum.”
Vali Fidan vatandaş odaklı hızlı ve etkin hizmet sunumunu sağlamaya azami gayret göstereceğini vurgulayarak “Sorumluluğumun bilincinde olarak bütün mesai arkadaşlarımla temel yaklaşım olarak adalet ve hakkaniyet ilkelerini esas alan, insan haklarına saygılı, hukuka bağlı, şeffaf ve hesap verebilen katılımcı toplumun bütün kesimlerine kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışı olacaktır” diye konuştu.
HEDEF DÜZCE’Yİ İLERİ TAŞIMAK
Öncelikli hedefinin Düzce’yi daha ileri taşımak olduğunu dile getiren Ali Fidan şunları kaydetti: “Her zaman vatandaşlarımızın arasında ve ulaşılabilir durumda olmaya, zorlaştırmayıp kolaylaştırmaya, bürokratik engelleri ortadan kaldırarak karşılıklı saygı ve işbirliği içinde, vatandaş odaklı hızlı ve etkin hizmet sunumunu sağlamaya azami gayret göstereceğimi belirtmek isterim. Devletin ilgi ve desteğine daha fazla muhtaç olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla, kimsesiz ve yetim çocuklarımızla, biçare kadınlarımızla, engelli ve yaşlı insanlarla öncelikli ve yakından ilgileneceğimizi özelikle vurgulamak istiyorum. Gelecek nesillere daha güzel ve yaşanılabilir bir Düzce bırakmak, eğitim, sağlık, gençlik ve spor, sosyal hizmetler, çevrenin korunması, turizm ve diğer tüm alanlarda ilimizi daha ileri taşımak öncelikli hedefimiz olacaktır.”
Fidan tüm kurumlarla yakın iletişim halinde olacağına da işaret ederek “Tüm kurumlarla yakın bir iletişim içinde, azim ve gayretle çalışacağız. Görevi devraldığım Sayın Ali İhsan Su başta olmak üzere ilimize hizmet etmiş bütün valilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Fidan tanışma toplantısının ardından göreve resmen başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’nin Yeni Valisi Ali Fidan Göreve Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN