Nilay Dorsa, ’de Hayvan Barınağını Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 10.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Nilay Dorsa, Düzce’de Hayvan Barınağını Ziyaret Etti
Engelli annelerine konser vermek için ’ye gelen ünlü manken, sunucu ve oyuncu Nilay Dorsa, Düzce Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının toplandığı hayvan barınağını ziyaret etti. Nilay Dorsa barınakta yaptığı açıklamada ise hayvan severlere petshoplar yerine barınaklardan hayvan alınması çağrısı yaptı.
Beyaz Ay Derneği tarafından organize edilen engelli annelerine moral günüde mini bir konser vermek için Düzce’ye gelen Nilay Dorsa, Düzce Belediyesi’ne ait hayvan barınağını gezdi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in eşi Gönül Keleş ve Düzce Beyaz Ay Derneği Başkanı Nurullah Çelebi ile birlikte barınakta inceleme yapan Nilay Dorsa burada barınak yetkililerinden bilgiler aldı. Yakın zaman önce 18 yaşında ölen köpeğini de anan Nilay Dorsa, hayvanları çok sevdiğini, kendisinin de bir köpeği olduğunu ve yakın zaman önce öldüğünü söyledi. Nilay Dorsa, “İnanılmaz bir hayvanseverim. Benim de 18 yaşında bir köpeğim vardı, yeni öldü. Zaten barınakları, sokak hayvanlarını yıllardır elimden geldiğince gezmeye, yardım etmeye hem de korumaya çalışıyorum. Barınakları ziyaret ederek neler gerekli, ihtiyaçları neler, ne gibi gereksinimleri var bunları belirleyerek elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Barınaklarda tabii ki eksiklikler oluyor. Sonuç itibariyle sokak hayvanlarının toplandığı yerler buralar. Bunların ihtiyaçları bir türlü bitmiyor ben de elimden geldiğince mama olsun diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorum” dedi.
“HAYVANLARI PETSHOPLARDAN DEĞİL BARINAKLARDAN ALIN”
Nilay Dorsa, hayvanseverleri barınaklara davet ederek, istedikleri hayvanları petshoplardan değil hayvan barınaklarından almaları çağrısında da bulundu. Dorsa, “Ben hep söylüyorum bir hayvansever olarak gidip shoplardan bir hayvanı parayla satın almanın yanlış olduğunu söylüyorum. Bu bana çok yanlış geliyor. Bakın barınaklarda yüzlerce, binlerce sokak hayvanları var ve sevgiye muhtaçlar. Buradaki hayvanlarda inanın benimle konuşuyorlar, beni buradan al götür sadece sevgini istiyorum diyorlar. O nedenle insanları barınaklara davet ediyorum. Barınaklarından hayvan sahiplensinler” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilay Dorsa, Düzce’de Hayvan Barınağını Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN