Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı

Giriş Tarihi: 17.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 16:16
Düzce’de 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
’de 14 Mart Tıp Bayramı düzenlenen etkinlikle kutlandı. Geceye katılan Vali Ali Fidan, “Doktorluk onurlu bir meslektir” dedi.
Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlediği programla 14 Mart Tıp Bayramı kutlandı. Geceye Vali Ali Fidan, eşi Yrd.Doç. Dr. Fatma Fidan, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.
Program Vali Ali Fidan ve protokol üyelerinin Çanakkale Şehitleri Anma Sergisini ziyareti ile başladı. Ardından Prof. Dr. Fatih Çelik’in Tıp Bayramı ile ilgili konferansı ve sağlıkta her meslek grubunda başarı gösterenlere ve yılın hekimleri seçilenlere başarı belgesi verilmesi ile devam etti.
Programda konuşan Vali Ali Fidan, “İnsanın sağlığı için özveriyle çalışan siz fedakar arkadaşlarımla Tıp Bayramı coşkusunu kutlamaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Bildiğiniz gibi Tıp mesleği tıp fakültesinden başlayarak zorlu özverili bir mesai gerektirmektedir. Akabinde hafta sonu, akşam, bayram tatili, gece gündüz demeden zorlu bir çalışmayı gerektiren onurlu bir meslektir. Tıp mesleğinin toplumumuzda da insanımızda da ayrı bir yeri vardır. Hekim olduğunuzu öğrendiğinde herkes size saygı gösterir, hemen sıkıntılar açılır dertlerini anlatmaya başlar, sizden kendisine yardımcı olmasını ister. Bende bir hekimin eşi olarak aslında nasıl öz verili bir ortamda ne kadar fedakarca çalıştığınızı biliyorum” dedi.
“DAHA İYİ HİZMET İÇİN GAYRET”
Vali Fidan Düzce’de sağlık hizmetlerinin daha güzel olması için gayret göstereceğini belirterek “Düzce’mizde sağlık hizmetlerinin daha iyi sunulması, daha faydalı işler yapılması, sağlık sektöründe yaşanan sıkıntının giderilmesi, hizmetlerin daha iyiye, daha güzele getirilmesi için birlikte gayret göstereceğiz. Sizden bu anlamda destek ve çalışmalarınızı bekliyorum. Sizlerle bu gece burada birlikte olmaktan dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Ailelerinizle birlikte mutlu sağlıklı bir hayat diliyorum” diye konuştu.
Program Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Ali Çiçek’in Ney Dinletisi ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN