Huzurevi Sakinleri Unutulmadı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Huzurevi Sakinleri Unutulmadı
Müftüsü Selami Emen, Huzurevlerinde kalan yaşlılara manevi destek ve moral vermek, bir süreliğine de olsa onlarla beraber olmak üzere, Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Hilmi Çilingir ve Muharrem Sancak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerine anlamlı birer ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zeki Yıldırım ve Hicret Cami Din görevlisi Naim Demir’de eşlik etti.
İlk ziyaretini Hilmi Çilingir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine gerçekleştiren İl Müftüsü Selami Emen, Huzurevi sakinleriyle sohbet edip, öğle yemeklerine misafir oldu. Ardından Muharrem Sancak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Emen, burada yaşayan yaşlılarımızla tek tek sohbet edip onların hal ve hatırlarını sorarak hasbihal etti.
Her iki Huzurevi sakinleri tarafından büyük memnuniyetle karşılanan Selami Emen, büyüklerimizin bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini, bu bilinçle hareket ederek imkan buldukça Düzce Müftülüğü olarak huzurevine ziyaret yaptıklarını belirtti.
Emen, “Hangi yaşta olursak olalım hayata dair ümit var olmamız gerekir. İnsanın gençliğinin olduğu gibi yaşlılık devresi de bir imtihandır. Dolayısıyla bu dönemi de hayata bağlı şekilde geçirmek gerekir. Unutmayalım ki, bir gün, ömür kifayet ederse hepimiz yaşlanacağız. Bu sebeple, herkes bunu hesaba katarak yardıma muhtaç olan bizim bereket nişanelerimizi, büyüklerimizi sahiplenelim. Onlara şefkatle, merhametle yaklaşalım, saygıda kusur etmeyelim. Bu dünyada kalıcı olmadığımıza göre, yaşlılarımıza göstereceğimiz saygı ve şefkat, aynı zamanda gelecek nesillerin atasına duyacakları saygı emarelerini oluşturmaktadır. Huzurevinde kalanlar bizim büyüklerimiz olup hepsinin ellerinden öpüyoruz. Bu ziyaretlerimiz daha sık dönemler halinde devam edecektir” dedi. Ziyaretler okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualar ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Huzurevi Sakinleri Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN