Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Bereket Ormanına Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Düzce’de Bereket Ormanına Fidan Dikildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı koruyucu aile projesi kapsamında 81 ilde Bereket Ormanları adı altında hatıra ormanları oluşturulmaya başlandı. Bu çerçevede Muncurlu Köyü mesire alanında Bereket Ormanları’nın ilk fidanları dikildi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı koruyucu aile projesi kapsamında 81 ilde Bereket Ormanları oluşturuluyor. Bu kapsamda ’de de Muncurlu Köyü Mesire alanında bir alan oluşturuldu.
Bereket Ormanları adı altında oluşturulan ve fidan dikimi için düzenlenen törene Vali Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş başta olmak üzere daire müdürleri, davetliler, öğrenciler ve köy halkı katıldı.
“ORMANLARIMIZI KORUYALIM”
Düzce Valisi Ali Fidan ise “Hem baharın gelmesini kutlayalım hem de Emine Erdoğan hanımefendinin başlattığı koruyucu aile projesi kapsamında oluşturulacak olan bereket ormanlarının fidanlarını dikelim istedik. 81 ilde aynı anda başlayacak olan dikimler ile illerde ormanlar oluşturulacak. Bizler burada sadece temsili ağaçlar dikeceğiz. Oysa ki bunların çok daha fazlasını toprakla buluşturuyoruz. Önemli olan bu dikilen fidanların ormana dönüşmesi ve gelecek nesillere tertemiz bir dünya bırakılmasıdır. Düzce şanslı illerden birisi. Yüzölçümünün yarısından bir fazlası ormanlarla kaplı. Bunun değerini bilmemiz gerekiyor. Allah vergisi ormanlarımızı hep birlikte korumalıyız” dedi.
DÜZCE’NİN YÜZDE 51’İ ORMAN
Programın açılış konuşmasını yapan Bolu Orman Bölge Müdürü Yardımcısı Şaban Bıyıklı, “21 Mart Dünya Ormancılık Günü, 22 Mart Dünya Su Günü ve 23 Mart Dünya Meteoroloji günü olarak kutlanıyor. Bu kapsamda bizde hem Ormancılık Günü’nü kutlamak hem de baharı karşılamak için fidan dikeceğiz. Düzce orman yönünde oldukça zengin bir şehir. Düzce’de 122 bin 502 hektarlık alanda ormanlık arazi var. Yani Düzce’nin yüz ölçümünün yüzde 51’i ormanlardan oluşuyor. Bu ormanların bir hektarı yılda 612 bin 510 ton oksijen üretimi yapıyor” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Ali Fidan başta olmak üzere tüm protokol üyeleri fidan dikerek Bereket Ormanı’nı oluşturmaya başladılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Bereket Ormanına Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN