Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Tekstil Konuşuldu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Meslek Yüksekokulu Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü tarafından düzenlenen “Tekstil’de Lectra” konulu konferans Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Konferansa Lectra firması Genel Koordinatörü Mitra Oladi, Eğitim Uzmanı Meral Has, Lectra Tasarımı Yazılımı Çözüm Uzmanı Tuğçe Uluaşk, Tekstil Giyim Ayakkabı ve Deri Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencileri katıldı.
Konuşmacı Mitra Oladi, tasarım aşamaları, renk seçimi, süsleme ve manken kullanımı ile ilgili deneyimlerini öğrenciler ile paylaşırken Tuğçe Uluaşk, bilgisayarda uygulamalı olarak gerçekleştirdiği sunumu ile konferansa renk kattı.
Müşteri ve Tasarımcı ilişkilerinin önemine değinen Oladi, “Müşterinin ne istediğini anladığınız anda çözümü farklı seçeneklerde sunma fırsatını elde edersiniz. Farklı seçeneğin sunulması müşteriyi memnun eder. Bu farklılık aşamasında tasarımda kullanacağınız kumaş ve renklere müşterinizle birlikte karar vermelisiniz. Tasarımınız müşterinin isteğine cevap verecek hale geldikten sonra hızlı bir şekilde tasarınızın üretimine geçmelisiniz” dedi.
Tasarım aşamasında bilgisayar programlarının önemine değinen Oladi, “Tasarım aşamasında farklı programlar kullanmanızı öneririm. Farklı programları bir arada kullanabilmek için ise bilgisayar kullanımınızın çok iyi derecede olması gerekir. Tasarımızı gerçekleştirirken bilgisayar programları hata oranını en aza indirmektedir. Örneğin tasarımda kullanmış olduğunuz kumaşın, modeliniz ile uyum içerisinde olup olmadığını rahatlıkla öğrenebilir ve aynı zamanda maddi açıdan da kazançlı çıkmış olursunuz” dedi.
Mitra Oladi, “Eğitiminize değer ve önem verin. Çünkü bu bölge çok yakın zamanda tekstil sektörünün merkezi haline gelecek” diyerek sözlerini sonlandırdı. Program teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Tekstil Konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN