Madde Bağımlılığı İle Mücadele

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Madde Bağımlılığı İle Mücadele
Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Derneğinin ortaklaşa yürüttüğü Bağımlılıkla Mücadele Projesinin tanıtım toplantısı Gençlik Merkezinde yapıldı.
Türkiye Yeşilay Cemiyeti Şubesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında eğitim seferberliği başlattı. Madde bağımlılığı ile mücadele programı kapsamında Düzce’de neler yapılacağı hakkında programın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Yeşilay Düzce Şube Başkanı Fatih Yıldırım yaptığı konuşmada, Yeşilay Derneği’nin geçmişinden ve projenin amacından bahsederken, madde bağımlılığı ve kötü alışkanlıkların günümüzde artmış olduğunu söyledi.
Yıldırım, “Madde bağımlılığı ciddi sorunlar getiren bir tehlikedir. Yeşilay ve Milli Eğitim Bakanlığı da madde bağımlılığına bulaşmayan gençlere yönelik çalışmalara okullarda başlayacağız” dedi.
Yıldırım, sorunun herkesi ilgilendirdiğini söyleyerek, bu sürece toplumun da dahil edilmesi gerektiğini belirtti.
Toplantı, madde bağımlılığı ile ilgili slayt gösterilmesi ile devam ederken, daha sonra eğitim programı içindeki uzmanlar madde bağımlılığı ile ilgili olarak neler yapılabileceği konusunda sunumlar yaptılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madde Bağımlılığı İle Mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN