Belediye Meclisi Toplandı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Düzce Belediye Meclisi Toplandı
Belediyesi Meclisi Nisan Ayı toplantıları başladı. Zaman zaman sinirlerin gerildiği meclis Nisan ayı ilk toplantısın da 23 madde görüşüldü. Belediye Başkanı Mehmet Keleş yapılacak çalışmalar içinde Belediye Meclisinden 48 milyon liralık kredi kullanım onayı aldı.
Düzce Belediyesi Meclisi Nisan Ayı ilk oturumu, Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mehmet Keleş Başkanlığı’nda yapıldı. 23 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısı 4 saat sürdü. Belediye Birim amirlerinin tam kadro katıldığı meclis toplantısına MHP Düzce Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun ve MHP’lilerde katıldı.
Toplantı Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in birinci yılı dolan Belediye Meclisi’ne ilk yılında yaptığı çalışmaları anlatarak başladı. 2014 Yılında yaptığı çalışmaları anlatan Belediye Başkanı Keleş, 2015 yılında da yapmayı planladığı projeleri meclis üyelerine anlattı.
EVSEL KATI ATIK’A AF ÇIKACAK
Mehmet Keleş’ten sonra söz alan MHP’li Meclis Üyesi Ayhan Cicü belediye meclisinin oy çokluğuyla kabul ettiği Evsel Katı Atık Fiyat Tarifesi’nin yüksek oluşu ve tarife fiyatlarının indirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Mehmet Keleş, miktarın çok olduğunu kabul ederek, fiyatlandırmada indirim olamayacağını ancak af çıkartılması için çalışma yaptıklarını söyledi.
48 MİLYON LİRALIK KREDİ KULLANIMINA ONAY
Belediye Başkanı Mehmet Keleş projeleri hazırlanan 14 çalışma için iller Bankasından kredi kullanımı için onay istedi. Belediye Meclisi’nde görüşülen kredi kullanımı ile ilgili bilgilerde veren Mehmet Keleş, “Belediye kaynakları ile projeler yapmak zor. Ayrıca belediyeler kredi kullanımı için bizim belli miktarda paraya ihtiyacımız var der. Onayı alır ama biz paramızı nerelere kullanacağımızı projelerin karşısına yazarak bu kredi için onay istiyoruz” dedi. Gerçekleştirilecek 14 proje için Başkan Keleş’e İller Bankası’ndan kredi kullanım onayı oy çokluğu ile verildi.
Görüşülen diğer gündem maddelerinde ise; Meclis gündeminin birinci maddesine göre Encümen seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine Necla Yüce 21, Muzaffer Balkancı ve Özgür Sağlam 19 oyla seçildi. Belediyenin hizmetleri için gereken 1 milyon TL Ek Bütçe Talebi toplantıda kabul edildi. ’Konuralp Antik Kenti Yüzey Araştırmaları ile Turizme Destek’ ve ’Düzce Film Platosu fizibilite Çalışması’ projeleri kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansıyla yapılacak çalışmalar doğrultusunda Başkan Keleş’e yetki verildi. 160 bin TL olan projelerin bütçesi Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Belediye Meclisi Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN