Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Lider Çocuk Tarım Kampı

Giriş Tarihi: 16.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Düzce’de Lider Çocuk Tarım Kampı
’de çocukların tarım, doğal yaşam ortamları ve bu ortamların yok olmasının insan hayatına etkileri, doğa dostu üretim, ekolojik tarım, endemik canlıların korunması gibi konularında bilgilendirme amacıyla Lider Çocuk Tarım Kampı kapsamında bir etkinlik düzenlendi.
Bu anlamda 4. sınıf öğrencilerinin tarım ve çevreye olan ilgilerini arttırmak için ortaya konan “Lider Çocuk Tarım Kampı” Düzce’de düzenlenen 3 günlük programın ardından sona erdi.
Düzenlenen kamp kapsamında ilk gün Namık Kemal İlkokulu ve Uzunmustafa İlkokulundan gelen 4. sınıf öğrencilerine il müdürlüğü toplantı salonunda İl Müdürü Harun Kabaoğlu tarafından tarımın önemi ve ülkemizde tarımın durumu konulu bilgi verildi. Daha sonra hep birlikte Taç Tarım Ürünleri Hayvancılığa ait modern ahır, kümes, kuluçka odası ve seraları ziyaret edildi. Taç Tarım Ürünleri Hayvancılık sahibi Tahsin Altun tarafından öğrencilere İşletme hakkında bilgi verildi.
İkinci gün çocuklar Çilimli İlçesi Pırpır Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifine ait Hayvancılık İşletmesi ziyaret etti. Ziyarette Gıda Mühendisi Fadime Buhur Bahçıvan tarafından ’’Süt ve Süt Ürünlerinin Beslenmedeki Önemi’’ ve "Dengeli ve Düzenli Beslenme" konusunda öğrencilere bilgi verdi. Daha sonra İşletme gezilerek işletme sahibi Tahsin Sezer tarafından işletme hakkında bilgi verilerek öğrencilere yemek ikram edildi.
Üçüncü gün Muncurlu Park Gölette ağaç dikimi gösterilerek, toprağın önemi konusunda bilgilendirmesi yapıldı. Daha sonra öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar düzenlenerek, yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Lider Çocuk Tarım Kampı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN