Camiler Çocuk Sesleri İle Doldu

Giriş Tarihi: 22.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 15:46
Camiler Çocuk Sesleri İle Doldu
Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği ve İl Müftülüğü tarafında da uygulanan Yaz Kur’an Kursları başladı. Kur’an Kursları sayesinde camiler çocuk sesleri ile inlerken, din görevlileri ise çocuklara bilgiler vermek için sabah erken saatlerde camilerde hazır bulundular.
Yaz Kur’an Kursları 22 Haziran Pazartesi günü başladı. Çocuklar sabah erken saatlerde camilere gelerek hazırlanan müfredat çerçevesinde bilgiler öğrenmeye başladılar. Çocukların camilere gelmesi ile camiler cıvıl cıvıl oldu. Aynı zamanda din görevlileri çocuklara yeni bilgiler öğretmek için sabah erken saatlerde öğrencilerini karşılayarak hazır bulundular.
Yaz kurslarına katılacak öğrencilere dağıtılmak üzere çeşitli kitaplar da hazırlandı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz olarak öğrencilere ulaştırılacak kitaplar arasında "Elif-Ba", "Dinimizi Öğreniyorum" serisi ve "İnteraktif CD destekli Tecvidli Kur’an-ı Kerim Elif-Ba"sı da yer alıyor. Yaz Kur’an kurslarında engelli öğrenciler de unutulmadı. Buna göre Düzce’de bir cami veya Kur’an kursu, engelli öğrencilere göre dizayn edilecek. Yaz kurslarında Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler dışında Kur’an kurslarını tanıtmak, Kur’an öğretimini yaygınlaştırmak ve verimliliği artırmak amacıyla eğitsel, dini, sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenlenebilecek. Yaz kurslarına katılan çocukların çeşitli eğlencelerle, güzel vakit geçirerek tatil havasında Kur’an öğrenmelerini sağlamak, sporu sevdirmek ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli spor etkinlikleri de gerçekleştirilecek. 07-18 yaş aralığındaki öğrencileri kapsayacak etkinliklerde çocuklara basketbol, güreş, masa tenisi, badminton, taekwondo, judo, wushu, karate gibi spor dalları öğretilecek.
HER GEÇEN GÜN KABALIK OLACAK
Cedidiye Camii İmam Hatibi İsmail Baş Kur’an Kursları hakkında bilgiler vererek “Yüce Allah’a hamdolsun ki yaz kuran kurslarını başlattık. Düzce Müftülüğü ve Cedidiye Cami görevlileri olarak çocuklarımızı kabul etmeye başladı. Yaz Kur’an kurslarına çocuklarımızın ilgi ve alakaları her yıl olduğu gibi bu günde çok iyi. İlk gün olduğu için belki biraz kalabalık değil ancak daha sonraki günlerde kalabalık olacaktır. Çocuklarımızla daha çok pratik konulara değiniyoruz. Caminin girişi çıkışı, mihrap kürsü ahlaki konular, toplumsal güncel konuları anlatıyoruz. Çocuklarımızın ahlaklı ve dindar bir nesil olması için uğraşıyoruz. Camimizin ekibi de çok iyi. Cemaatimiz bol olduğu gibi ekibimiz de gayet iyi. Çocuklarımız her geçen gün kalabalıklaşacaktır” dedi.
KIZ ÇOCUKLARI DA VAR
Erkek çocukları camilerin alt katında ders alırken, kız çocukları da bayan öğreticilerin gözetiminde camilerin üst katında ders alıyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hazırladığı müfredat çerçevesinde kurslar Ağustos ayında sonra erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Camiler Çocuk Sesleri İle Doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN