Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi Zabıta Ekipleri Pide Kontrolü Yaptı

Giriş Tarihi: 22.6.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 14:05
Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri Pide Kontrolü Yaptı
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından alınan karar gereğince bu yıl Ramazan ayında uygulanması gereken pide gramaj ve fiyatları ile ilgili olarak Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetim yaptı.
Düzce Belediyesi Zabıta müdürlüğü ekipleri fırın ve gıda maddesi üreten işletmelerin sıhhi denetimleri ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı kontrollerini sıklaştırdı. Denetimler kapsamında ruhsatların yanı sıra mevcut gıda maddelerinin sağlık açısından uygunluğu da kontrol ediliyor. Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Caymaz Zabıta müdürlüğü denetimlerinin düzenli yapıldığına dikkat çekti “Ramazan ayı başlaması ile birlikte yoğun üretimden ötürü denetimler sıklaştırılıyor. Denetimler işyerlerine yönelik yönetmelik maddeleri kapsamında yapılıyor” dedi.
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Kadir Karaçam, denetimlerin işyeri sıhhi şartları, hijyen, çalışanların durumu, gıdaların gramajları, son tüketim tarihleri kapsamında yapıldığını belirtti. Karaçam ekiplerin titizlikle yürüttüğü umumi denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceğini ifade etti.
Ayrıca vatandaşların denetimler konusunda gerekli dikkat ve özeni göstererek tüketim esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde şikayetlerini Alo 153 hattına bildirmeleri istendi. Vatandaştan gelecek şikayetlerin denetimleri daha da kolaylaştıracağını belirten yetkililer tüketicilerin bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Belediyesi Zabıta Ekipleri Pide Kontrolü Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN