Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Mahallelerin Park Eksikleri Tamamlanıyor

Giriş Tarihi: 9.7.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Düzce’de Mahallelerin Park Eksikleri Tamamlanıyor
Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından Düzce merkeze bağlı bütün mahallelere yeni parklar kazandırılıyor, mevcut parkların eksikleri hızla tamamlanıyor.
Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından mahalle parklarına yönelik yeşillendirme, bitkilendirme ve peyzaj düzenlemeleri yapılıyor. Bunun için belediye sınırları içinde bulunan tüm parklarda ağaç dikim çalışmaları, ağaç budama ve bitki bakım çalışmaları, çim biçme, otomatik sulama yapımı ve arazöz ile park ve yeşil alan sulama çalışmaları, mevsimlik çiçek dikimi ve bakım çalışmaları, kent mobilyası montajı ve tamiratı, çocuk oyun grubu ve fitness aletleri montaj ve tamiratı, yeni park yapım çalışmaları, yeşil alan gübreleme çalışmaları ve yeşil alan tesisi çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 178.145 adet lale soğanı ve 80.000 adet her mevsim açan gül fidanı dikiminin ardından yaz aylarının gelmesiyle birlikte şehir merkezine, kavşak ve yollara 357 bin adet yazlık mevsimlik çiçek dikildi.
222 bin 748 metre kare park ve yeşil alan bakımı gerçekleştirilen Düzce’de, çeşitli mahallelerde 96 adet çocuk oyun grubu tadilatı, 41 adet fitness aleti tadilatı, 38 adet yeni çocuk oyun grubu montajı, 68 adet oyun grubu ekipmanı, 36 adet fitness aleti montajı yapıldı. Önümüzdeki aylarda ise yine Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından Düzce merkeze bağlı mahallelere mevcut parklara yeni parklar ilave etmek üzere bir çalışma başlatılıyor. Yapılan yeni parkların tabanları ise kauçukla kaplanarak çocuklar için hijyenik oyun alanları sağlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Mahallelerin Park Eksikleri Tamamlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN