’de "S" Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek

Giriş Tarihi: 15.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Düzce’de S Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek
Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ile birlikte Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği’ne ilişkin bir açıklama yaptı. Oda Başkanı Özbakır, "Yeni uygulama Başkanımızın bize bayram hediyesi oldu" sözleriyle Başkan Keleş’e teşekkür etti.
Düzce Belediyesi sınırları içinde belirlenen güzergahlarda öğrenci ve personel taşımacılığı yapan kişi ya da kuruluşların haklarını korumak, korsan taşımacılığı önlemek, şehir içinde taşımacılığı düzene kavuşturmak, taşımacılık yapan kişi ya da kuruluşların araçlarını kayıt altına almak amacıyla "Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği" gündeme geldi. Yönetmelik, Düzce Belediye Meclisi’nin 2015 Yılı Haziran ayı ikinci birleşiminde onaylanarak kabul edildi. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ile birlikte Düzce Belediyesi ’S’ Plakalı Araç Yönetmeliği’ne ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Keleş, "Belediye Meclisimiz tarafından kabul edilen yönetmelikle öğrenci ya da personel taşımacılığı yapan kuruluşların haklarını savunmak istiyoruz. İkinci hedefimiz ise Düzce’de korsan taşımacılığın önüne geçmektir. Şu anda ben ve oda başkanımız da dahil kimse Düzce’de kaç kişinin, kaç araçla, hangi şartlar altında servis taşımacılığı yaptığını bilmiyor. Bu işi Düzce’de bir düzene kavuşturmak istiyoruz. Bu yönetmelik Düzce’de daha düzenli ve daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi adına yapılmış bir çalışmadır. Valilik, emniyet, oda ve belediye olarak bu hizmete geçme kararı aldık" dedi.
Düzce Otobüs, Minibüs ve Servis Araçları Odası Başkanı Hakan Bülent Özbakır ise servis araçlarına ilişkin yaptığı çalışmalardan ötürü Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’e teşekkür etti.
Özbakır, "Başkanımızın servis araçlarına ilişkin yaptığı çalışmalardan ötürü oda olarak çok mutluyuz. S plaka bütün şoförlerimizin en büyük hayaliydi. Biz can taşıyoruz. Bu işin disiplin altına alınması bizi çok mutlu eder. Yeni yönetmelikle korsan taşımacılığın önüne geçileceği için de çok mutluyuz. Bu uygulama Başkanımızın bize bayram hediyesi oldu" dedi.
Yönetmeliğe göre, 9 Haziran 2015 tarihinden önce servis taşımacılığı yaptığını belgeleyen kişiler ihalesiz olarak, hak sahibi olduğunu belgeleyemeyen vatandaşlar ise Belediye Encümenince ihale yapılarak S Plaka alabilecek. Okul ve personel taşımacılığı yapan ’S’ plakalı araç sayısı bin 500 araç ile sınırlandırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de "S" Plaka İle Korsan Taşımacılığı Önlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN